گنزالس در جمع دانشجویان:

من از طریق قرآن با حجاب آشنا شدم

کد خبر: 629
15/04/16 - 8:20 ق.ظ

بانوی مسلمان شده آمریکایی در جمع دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه من از طریق قرآن با حجاب آشنا شدم گفت: حجاب ما را از گناه محدود می‌کند.

تازه مسلمان آمریکایی
به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از دانشجو، زهرا گنزالس در جشن ولادت حضرت زهرا(س) در آمفی تئاتر پردیس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اینکه غیر مسلمانان وبه زنان مسلمان به عنوان یک فرد مورد ظلم واقع شده می‌نگرندف بیان داشت: ما فکر نمی‌کردیم که زن ایرانی لبخند بزند چون تصویر بدی از زن ایرانی در ذهن مردم آمریکا نقش بسته بود.

 وی با اشاره به چگونه مسلمان شدنش گفت: جرقه آشنایی من با اسلام سوالات متعددی بود که در جلسه جشن عبادت کاتولیک‌ها در مورد خداوند در ذهنم ایجاد شده بود.

گنزالس افزود: خانواده ما در آمریکا کاتولیک و مذهبی هستند من حدود ۱۱ سال سن داشتم که مادربزرگم ما را به همراه خود به جشن عبادت کاتولیک‌ها برد و در آنجا با توجه به صفات انسانی که به خداوند داده شد برایم جای تعجب داشت برای همین شروع به پرسش کردم.

این بانوی مسلمان شده آمریکایی بیان داشت: مادرم از طریق آشنایی با یک مسلمان با اسلام آشنا شد و مسلمان شد؛ اما هیچگاه ما را مجبور به پذیرش اسلام نکرد، من چند سال بعد از مسلمان شدن مادرم مسلمان شدم.

وی تمام مشکلات جامعه آمریکا را به دلیل از هم پاشیدگی نهاد خانواده دانست.

گنزالس با اشاره به دیدگاه فمنیستی و عدم ازدواج دختران در آمریکا گفت: کسانی که دختران جوان را به عدم ازدواج تشویق می‌کردند بعد از گذشت دو نسل از کرده خود پشیمان شدند و هم اکنون برخی از افراد در سن ۷۰ سالگی ازدواج کرده‌اند.

   این بانوی مسلمان شده آمریکایی با بیان اینکه من از طریق قرآن با حجاب آشنا شدم، خاطرنشان کرد: هنگامی که در سن ۱۲ سالگی با حجاب وارد اتوبوس مدرسه شدم تمامی دانش آموزان با تعجب به من نگاه می‌کردند و من آنجا متوجه غربت خود شدم.

 وی بیان داشت: در مدرسه به دلیل داشتن حجاب مورد تمسخر دانش آموزان قرار می‌گرفتم؛ اما چون به خدا ایمان داشتم به تمسخر آنان توجهی نداشتم.

گنزالس افزود: من اطلاعاتم از اسلام بسیار کم بود و با خود می‌اندیشیدم که چگونه با اسلام و فلسفه حجاب آشنا شوم که یک روز که از مدرسه بازگشتم مادرم بسته‌ای داد که در آن عکس حرم مطهر رضوی، کتابهایی از شهید مطهری و دکتر شریعتی در مورد اسلام بود.

بانوی مسلمان شده آمریکایی با بیان اینکه ما دیدگاه بدی نسبت به دینمان داریم، گفت: حجاب ما را از گناه محدود می‌کند برای همین نباید از آن بترسیم بلکه باید مانند یک انسان زندگی کنیم.

 
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32