دبیر ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان تأکید کرد

لزوم ترویج وقف برای فرهنگ‌سازی عفاف و حجاب در سمنان

کد خبر: 6277
15/12/26 - 1:17 ق.ظ

دبیر ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان بر لزوم ترویج وقف برای فرهنگ‌سازی عفاف و حجاب در استان سمنان تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، بهنام مطلبی صبح امروز در نشست ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، با اشاره به جنگ نرم دشمن و ترویج بدحجابی در جامعه، اطلاع‌رسانی برای انجام وقف‌های جدید مرتبط با حجاب و عفاف را وظیفه‌ای حرفه‌ای و دینی دانست و اظهار داشت: وظیفه زنان در تربیت فرزندان با توجه به نقش الگویی حضرت زهرا (س) امروز باید مدنظر قرار گیرد؛ وقف می‌تواند چنین فرهنگ‌سازی عمیقی را در جامعه و به طور غیرمستقیم انجام دهد.

وی تصریح کرد: اسلام به عنوان یک مکتب مترقی در راه پیشبرد اهداف و ایجاد زمینه سازندگی و تربیت به عرضه و ارائه الگو پرداخته است.

دبیر ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان گفت: قرآن کریم می‌فرماید که مردم در امور زندگی خود باید به رسول خدا تأسی کنند یا در آیه دیگری می‌فرماید شما را امت معتدل و میانه‌رو قرار دادیم تا برای مردم الگوهای راستین باشید و پیامبر خود الگوی شماست؛ هم وقف و هم رعایت عفاف و حجاب سنت نبوی است و امروز باید در جامعه تقویت شود.

مطلبی بیان کرد: توصیه‌های روایات این است که مردم را از طریق ارائه الگو و عمل دعوت کنید، نه‌تنها از طریق زبان و پیشوایان ما و حضرت زهرا (س) هر کدام اسلام مجسم و قرآن مجسم بوده‌اند و مسلمان باید بکوشد تا پای خود را جای پای الگو بگذارد.

وی تصریح کرد: الگو باید موجب ایجاد شور و احساس و عاطفه در بین ما شده و ما را جذب کند، چون در مکاتب بشر ساخته الگوی عملی وجود ندارد و آن‌ها ناگزیرند ایده‌آلیستی بیندیشند.

دبیر ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان افزود: خوشبختانه در مذهب تشیع الگوهای بسیاری وجود دارد که یکی از آنها، زهرا (س) است که حتی امام زمان (عج) که خود الگو است، می‌فرماید الگوی من مادرم زهرا (س) بوده و امروز با ترویج وقف برای فرهنگ‌سازی عفاف و حجاب می‌توان در این زمینه قدم برداشت.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32