کد خبر: 6229
15/12/23 - 4:17 ب.ظ

نمایشگاه عکس از زنان باحجاب در مصر و هلند
حوزه / یک عکاس حرفه‌ای، نمایشگاه عکس مستند از زنان با حجاب در مصر و هلند برپا کرد. او قصد دارد مشابه این نمایشگاه را در انگلستان، فرانسه و کاناد برگزار کند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری «حوزه» از dailynewsegypt.com، یک عکاس حرفه‌ای، نمایشگاه عکس مستند «حل معمای حجاب» را در کشور‌های مصر و هلند برگزار کرده است.

دانیله رگوت، با عکس‌برداری از ۳۱ زن محجبه و مسلمان در اروپا، و برگزاری نمایشگاهی در نقاط مختلف، قصد در نشان دادن چهره واقعی حجاب دارد. تعداد زیادی از این زنان اهل کشور هلند هستند، هرچند عکس‌هایی از زنان انگلیسی، بلژیکی و کانادایی نیز در این نمایشگاه به چشم می‌خورد. او همچنین در کتابی با همین عنوان، عکس‌‌های گرفته شده از زنان باحجاب را به همراه بیوگرافی و بینش آن‌ها از حجاب توصیف کرده است.

رگوت در گفتگو با خبرنگاران درباره هدفش از عکس‌برداری از زنان باحجاب می‌گوید: بسیاری از زنان باحجاب هستند که اعتماد به نفس بالایی داشته، و با جهان بینی بالای خود، حضور فعالی در شبکه‌های اجتماعی دارند. قصد من از این پروژه این بود که با ارائه بیوگرافی این زنان محجبه، هدف و منبع الهام تک تک آن‌ها در پوشش حجاب را نشان دهم.

عکاس غیر مسلمان: چشمهایم به روی حجاب و ارزشها باز شد
به عنوان یک غیر مسلمان، این پروژه چشم‌های مرا به روی حجاب، و ارزش‌ها، معانی و پیچیدگی‌ها، و مهمتر از همه اهمیت آن در زندگی زنان سرتاسر جهان باز کرده است. امیدوارم این تصاویر به زنان مسلمان کمک کند تا به دور از تبلیغات رسانه‌ای و برخوردهای سیاسی، بینش اصلی پشت پوشش حجاب خود را به تصویر درآورند.

او درباره استقبال عمومی از نمایشگاه می‌گوید: واکنش‌ها بسیار مثبت بوده و برای همه جالب است که راجع به زنان در عکس‌ها بیشتر بدانند.

تلاش برای برپایی نمایشگاه در انگلستان، کانادا و فرانسه
او همچنین نمایشگاهی در آمستردام هلند برگزار کرده و قصد دارد با گالری‌های انگلستان، کانادا و فرانسه در برگزاری نمایشگاه صحبت و مذاکره کند. هدف این عکاس جهانی کردن عکس‌هایش است. او همچنین قصد دارد در قدم‌های بعدی به سراغ کشورهای خاورمیانه و آفریقای شمالی و آسیایی برود.

انتهای پیام/۱۳۷

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32