مسئول ارزیابی ستاد صیانت از حقوق شهروندی آذربایجان شرقی:

تعیین حدود لازمه رعایت حجاب و عفاف در دستگاه های دولتی است

کد خبر: 6184
15/12/19 - 12:51 ق.ظ

مسئول گروه ارزیابی دستگاه های دولتی در ستاد صیانت از حقوق شهروندی آذربایجان شرقی گفت: مطالبه گری در خصوص رعایت بحث حجاب و عفاف نیازمند تعیین حدود از سوی نهادهای ستادی و نظارتی است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از مهر، حبیب طاهری ضمن اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی ستاد صیانت از حقوق شهروندی آذربایجان شرقی در محل استانداری اظهار داشت: کار کارشناسی گروه ارزیابی دستگاه های دولتی این ستاد از ماه رمضان انجام شده و هشت تیم دو نفره و در بیش از هزار ساعت کاری، نهادهای زیر ۵۰ و بالای ۵۰ نفر استان را مورد پایش و بررسی قرار داده اند.

وی در ادامه افزود: بر اساس مصوبه ۴۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی، دستگاه های دولتی علاوه بر وظایف درون سازمانی، در سطح جامعه نیز مسئولیت هایی را عهده دارند و حوزه حجاب و عفاف یکی از آنهاست و اگر در دستگاهی کارمندان مرد به موضوع عفت و نیروهای زن به موضوع حجاب بی توجه هستند، ناشی از کم کاری مدیران این دستگاه هاست.

مسئول گروه ارزیابی دستگاه های دولتی در ستاد صیانت از حقوق شهروندی آذربایجان شرقی با انتقاد از بی توجهی برخی مدیران به این مهم تصریح کرد: اگر به دنبال مطالبه گری از نیروهای یک دستگاه در خصوص رعایت حجاب و عفاف هستیم، ابتدا باید تبیین حدود این حوزه توسط دستگاه های ستادی و نظارتی صورت گیرد و سپس انتظار اجرای آن در دستگاه های دولتی را داشت.

طاهری در بخش پایانی سخنان خود خاطر نشان شد: گروه ارزیابی دستگاه های دولتی ستاد صیانت از حقوق شهروندی تا کنون وضعیت رعایت حجاب و عفاف را در ۱۲۷ دستگاه استان شامل ۸۷ دستگاه بالای ۵۰ نفر و ۴۰ دستگاه کمتر از ۵۰ نفر مورد بررسی قرار داده و نتایج آن را به مسئولان زیربط گزارش کرده است که امیدواریم با بکارگیری این خروجی های کارشناسی شاهد بهبود وضعیت فعلی حجاب و عفاف در دستگاه های دولتی باشیم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32