کد خبر: 6182
15/12/19 - 12:10 ق.ظ

فرمانده انتظامی استان با تاکید بر ضرورت اشاعه و تعمیق فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه، بیان کرد: این امر به کاهش آسیب‌های فردی و اجتماعی در بین خانواده‌ها منجر می‌شود.

به گزارش  پایگاه خبری حجاب به نقل از تسنیم از پایگاه خبری پلیس، سردار علی دولتی اظهار داشت: حجاب و عفاف یک دستور دینی است از مسائل مهم و کلیدی جامعه ما به شمار می‌آید به نحوی که با بسیاری از مسائل پیوند خورده و دارای ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.

وی افزود: رعایت حریم عفاف و حجاب به معنای امکان پاک‌زیستی و اعتقاد محوری در زندگی روزمره افراد است.

فرمانده انتظامی استان ایلام، حجاب و عفاف را ضامن پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: آنچه که می‌تواند جامعه را از آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها مصون داشته و حفظ کند، ترویج فرهنگ عفاف و تبیین ابعاد مختلف آن در جامعه است.

وی با اشاره به ضرورت اشاعه و تعمیق حجاب و عفاف در جامعه، بیان کرد: این امر به کاهش ناهنجاری‌های فردی و اجتماعی در جامعه و در بین خانواده‌ها منجر می‌شود.

فرمانده انتظامی استان ایلام تصریح کرد: معضل بی‌حجابی و بی‌عفتی فقط برای افراد بی‌حجاب مشکل ایجاد نمی‌کند بلکه آسیب‌هایی که از این معضل ناشی می‌شود، تمام اعضای جامعه را در بر می‌گیرد.

دولتی، طلاق را از پیامدهای ناگوار بی‌حجابی در جامعه عنوان کرد: باید فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه گسترش پیدا کند، و در این امر نهادهای فرهنگی، خانواده‌ها و رسانه‌های گروهی می‌توانند نقش مؤثری در ترویج حجاب داشته باشند، در صورت تحقق این موضوع جامعه از خطرات حفظ و آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه خانواده مهم‌ترین و اساسی‌ترین نهاد اجتماعی برای ترویج حجاب و عفاف محسوب می‌شود، گفت: خانواده نقش اساسی در انتقال ارزش‌های دینی به افراد دارد.

فرمانده انتظامی استان ایلام راه اساسی برای مقابله با فرهنگ غرب را مصون‌سازی و ارتقای فرهنگ جامعه دانست و افزود: حجاب، ضامن سلامت اجتماعی است.

وی با بیان اینکه انتقال فرهنگ عفاف و حجاب فقط بر عهده یک دستگاه خاص نیست، تصریح کرد: حجاب و عفاف نباید رها و فقط به یک نهاد سپرده شود؛ خانواده بهترین جای شکل‌گیری این فرهنگ و تضمین کننده آن در جامعه است.

دولتی گفت: بدون شک جامعه‌ای از سلامت کامل برخوردار است که خانواده به‌ عنوان جزو کوچک آن جامعه از سلامت و استحکام کامل و کافی برخوردار باشد، بنابر این اگر خواهان سلامت و تقویت بنیان جامعه هستیم باید همه نیروهای خود را در راستای استحکام و تقویت پیوندهای خانوادگی بسیج کنیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32