آخرین یادداشت

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، فاطمه آناستازیا یژووا، اندیشمند روس که پس از آشنایی با دین مبین اسلام حجاب را عاقلانه و با عشق کامل انتخاب کرد و معتقد است حجاب عین آزادی است.هفته‌نامه افق حوزه به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی حجاب و ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 6132
۹۴/۰۹/۲۱ - ۷:۳۲ ب.ظ

آیت الله نور مفیدی: من برخورد فیزیکی در مورد حجاب را راه حل مناسبی نمی دانم اما معتقدم فضای مجازی آسیب زیادی به فرهنگ ما زده و باید برای آن راه حلی یافت.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از مهر، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار ظهر دوشنبه با دانشجویان با تاکید بر این که باید گذاشت جوان حرف خود را بزند، اظهار کرد: باید فضای نقد باز باشد و مقام معظم رهبری هم همیشه روی این مساله تاکید دارند.

وی آزادی بیان را در چهار چوب و لحاظ کردن شرایط خاص مجاز دانست و گفت: باید متناسب با شرایط برخی چهارچوب ها را اعمال کرد.

امام جمعه گرگان در ادامه فعالیت احزاب را برای کشور مهم دانست و گفت: این موضوع حتی ریشه قرآنی دارد زیرا خداوند توصیه کرده است که برای اقدامات مهم، حاکمیت شورایی تصمیم گیری کند و این موضوع بدون احزاب ممکن نیست.

وی حزب را نماینده یک تفکر خاص در جامعه دانست و گفت: وقتی قرار باشد رهبر یک جامعه با افراد آن مشورت کند نیاز است نماینده هر تفکر حضور داشته باشند و بهترین کار تشکیل احزاب است.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر این که من یک اصولگرای اصلاح طلب هستم، خاطرنشان کرد: اصولگرایی یعنی پشتیبان ولایت بودن، تهمت نزدن و بنده خدا را تهدید نکردن و در عین حال اصلاح طلب کسی است که با رعایت اصول به دنبال حل مشکلات و معایب باشد.

پیشرفت کشور بدون توجه به تولید محقق نمی شود
وی با بیان این که حل مشکلات کشور و رسیدن به چشم انداز تعیین شده با شعار محقق نمی شود، اظهار کرد: پیشرفت کشور بدون توجه به تولید محقق نمی شود و همه مسئولان باید دغدغه تولید داشته باشند.

امام جمعه گرگان با تاکید بر این که نگاه تولید نباید فقط به داخل کشور باشد، چین را مثال یک کشوری معرفی کرد که علاوه بر تامین نیازهای داخلی به تمام کشورهای دنیا نیز صادرات می کند.

وی اقتصاد مقاومتی را راه حل مناسب کمک به تولید کشور دانست و ادامه داد: تولید ما باید قابل رقابت در دنیا باشد زیرا الان جنگ نرمی در دنیا برای تولید شکل گرفته و همه به دنبال فروش جنس ارزان، با کیفیت و زیبا هستند.

آیت الله نورمفیدی در ادامه به مساله برجام هم اشاره کرد و ضمن تاکید بر این که برخی نمی خواهند گره کشور باز شود، گفت: آن هایی که مخالفت محض دارند و این موضوع را از ریشه می زنند دل سوز نظام نیستند.

نقد منصفانه باعث پیشرفت می شود
وی با تایید نقد منصانه برجام، این موضوع را عاملی برای پیشرفت کشور دانست.

وی به دسته بندی پیشرفت پرداخت و گفت: پیشرفت مادی یکی از دستاوردهای نقد است که توسط عالمان و دانشمندان به وجود می آید.

وی پیشرفت معنوی و الهی را از دیگر موارد توسعه یک انسان دانست و گفت: پیشرفت توسط انسان های توسعه یافته ایجاد می شود و نمونه آن ها را می توان انقلاب اسلامی دانست که توسط آگاهان جامعه ایجاد شد.

آیت الله نورمفیدی در ادامه به آفریقا و زندانی شدن نلسون ماندلا هم اشاره کردو گفت: ماندلا ۲۸ سال در زندان زجر کشید تا برای ملتش آزادی بیاورد و این نمونه ای از پیشرفت و تحول معنوی است.

وی با تاکید بر این که دانشگاه یکی از مراکز آگاهی بخش است، اظهار کرد: باید شرایط امروز را بسنجیم و ببینیم از کجا به وضعیت فعلی رسیده ایم.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این انسانیت و دوست داشتن خدا هدف مهم هر زندگی و نهایت سعادت و پیشرفت است، به انتقاد از حادثه ای پزشکی در اصفهان پرداخت و گفت: این که به خاطر پول بخیه کودکی را باز کنیم به دور از انسانیت و آن پزشک باید محاکمه شود.

وی عشق و محبت خدا را ورای همه نیازهای دنیوی دانست و گفت: ائمه و پیامبر (ص) هم دشمن خود را دوست داشتند و حتی امام حسین (ع) از روی محبت به دشمن خود نصیحت کرد که دست از گناه و دشمنی بردارد.

وی در پایان در پاسخ به سوالات یکی حاضرین درباره برخوردهای فیزیکی در موضوع حجاب هم گفت: من برخورد فیزیکی را راه حل مناسبی نمی دانم اما معتقدم فضای مجازی آسیب زیادی به فرهنگ ما زده و باید برای آن راه حلی یافت.

 

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32