کد خبر: 6109
15/12/12 - 10:14 ق.ظ

دیده‌بان اسلام‌هراسی هلند گزارش داد: حدود ۹۰ درصد از قربانیان اسلام‌هراسی در این کشور بانوان بوده‌اند و اکثریت آن‌ها هنگامیکه مورد حمله قرار گرفته بودند، حجاب داشتند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از پایگاه خبری «IINA»، بانوان مسلمان این کشور همانند زنان مسلمان دیگر کشورهای اروپای غربی با موج فزاینده حملات لفظی و فیزیکی در یک سال گذشته مواجه بوده‌اند.

گروه دیده‌بان اسلام‌هراسی در هلند با نام «گزارش اسلام‌هراسی» که اوایل سال ۲۰۱۵ تأسیس شد، این هفته اولین گزارش خود را در مورد خشونت ناشی از اسلام‌هراسی در این کشور منتشر کرد.

دیده‌بان «گزارش اسلام‌هراسی» از سوی گروهی از پژوهشگران و کارشناسان مسلمان پس از افزایش جرایم ناشی از اسلام‌هراسی در نتیجه حمله سال گذشته به نشریه «شارلی ابدو» در فرانسه تأسیس شد.

آن‌ها از صفحه فیسبوک خود برای جمع‌آوری و بررسی گزارش‌ها و ایجاد شبکه حمایت متقابل و همبستگی استفاده کردند. پیش از آن، حوادث ناشی از اسلام‌هراسی به صورت سیستماتیک در هلند ثبت نمی‌شدند.

در این گزارش، یافته‌های جمع‌آوری شده در ۶ ماه اول سال ۲۰۱۵ ارائه شده و مورد بررسی قرار گرفته است. یافته‌های این پژوهش در کشور هلند نشان می‌دهد که بانوان مسلمان با بیشترین فشار ناشی از تعصبات ضداسلامی مواجه هستند.

«گزارش اسلام‌هراسی» در فاصله ۶ ماه نخست امسال ۸۹ مورد خشونت کلامی و فیزیکی از جمله حمله لفظی، ضرب و شتم و یک مورد تلاش برای آدم‌ربایی ثبت کرده است.

حدود ۹۰ درصد از قربانیان بانوان بوده‌اند و اکثریت آن‌ها هنگامیکه مورد حمله قرار گرفته بودند، حجاب داشتند. در اکثر موارد، مهاجم یک مرد سفیدپوست بوده است. در یک سوم حملات نیز قربانی مورد حمله فیزیکی قرار گرفته است.

در اکثر این موارد، قربانیان به پلیس گزارش نداده‌اند؛ زیرا اعتماد کافی نداشته‌اند که پلیس به گزارش آن‌ها رسیدگی کند و می‌ترسیدند هدف حمله تلافی‌جویانه قرار بگیرند. در برخی موارد نیز پلیس تلاش کرده است تا قربانیان حملات لفظی و فیزیکی را از تنظیم گزارش رسمی منصرف کند.

در مجموع تنها ۳۹ درصد از قربانیانی که هدف حملات فیزیکی قرار گرفته‌اند، برای گزارش به پلیس مراجعه کرده‌اند.

این گزارش همچنین نشان داد که بیشتر حوادث اسلام‌ستیزانه در هلند در روز روشن و در اماکن عمومی مانند خیابان‌ها، سوپرمارکت‌ها، پمپ‌بنزین‌ها و وسایل نقلیه عمومی صورت گرفته و در اکثر موارد شاهدانی نیز حضور داشته‌اند؛ اما هیچ‌کس برای کمک به قربانیان مداخله نکرده است.

از زمان دومین حمله تروریستی به پاریس که اخیرا رخ داد، موج جدیدی از خشونت ناشی از اسلام‌هراسی آغاز شده و نهاد «گزارش اسلام‌هراسی» هر روز گزارش‌های جدیدی را از این حوادث به ثبت می‌رساند.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32