رئیس دانشگاه پیام نور تهران شرق در همایش ۱۶ آذر

۱۶ آذر یک روز فراموش نشدنی و به یادماندنی است

کد خبر: 6070
15/12/11 - 11:41 ب.ظ

همایشی تحت عنوان چتر نجات با موضوع حجاب و عفاف به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز تهران شرق در سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از دانشجوخبر، همایش چتر نجات با موضوع حجاب و عفاف به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز تهران شرق از ساعت ۱۳الی ۱۵ در سالن آمفی تئاتر دانشگاه واقع در طبقه چهارم این ساختمان برگزار شد.

در این مراسم دکتر سید جواد مقدسی ریاست محترم مرکز، ضمن خیر مقدم به مهمانان و دانشجویان حاضر در همایش، ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ را یک روز فراموش نشدنی و به یاد ماندنی عنوان کردند و یاد و خاطره شهدای آن دوران را گرامی داشتند.

دکتر خیرالهی به عنوان سخنران این همایش ضمن گرامیداشت روز ۱۶ آذر تاکید داشت: دانشجویان باید هوشیار باشند تا بتوانند مشکلات و چالش های پیش رو را خوب شناسایی و با کسب درجات علمی بتوانند از موانع آن عبور کنند.

وی گفت: مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) تاکید دارند که نباید کارهای اصلی را به جای کارهای فرعی و کارهای فرعی را به جای کارهای اصلی انجام بدهیم.

رئیس دانشگاه پیام نور تهران شرق در ادامه افزود: اگر بخواهیم جامعه سالم و پویا داشته باشیم در وحله اول باید خود شناسی و اصلاحات از درون خود را شرع کرده و نگاه ما نسبت به محیط اطرافمان اصلاح شود. یعنی منفی نگری و منفی بافی را باید کنار گذاشته و دانشجو از خود بپرسد که من در این عالم چه رسالتی دارم؟، در مقابل خدای خود چه وظیفه ای دارم؟، در مقابل کشور و رهبرم چه وظیفه ای دارم؟ و آخر این که آیا تاکنون به وظیفه خود عمل کردم یا خیر ؟

دکتر مقدسی در پایان اظهار داشت: اگر انسان بتواند مرحله غریضی و خوشی های دنیوی را با عقلانیت پشت سر گذارد در آن صورت است ارتباطات، حجاب و عفاف و نحوه برخورد ما با محیط اصلاح خواهد شد.

قابل ذکر است که در پایان هدایایی به رسم یاد بود به همه دانشجویان حاضر در این همایش اهداء شد.

 

۱۶آذر۱

۱۶آذر۲

 

۱۶آذر۳

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32