کد خبر: 6047
15/12/11 - 10:52 ب.ظ

اجرای قانون عفاف و حجاب نقطه سرخطی برای قانون‎گریزان خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از پاسرو، چند وقتی است که قانون عفاف و حجاب در راستای مبارزه با تهاجم فرهنگی در استان گلستان به اجرا درآمده؛ موضوعی که شهروندان را به قانون‎مداری دعوت می‎کند و رعایت قانون عفاف و حجاب در حقیقت نقطه سرخطی برای قانون‎گریزان خواهد بود.

آنچه نظام اسلامی با اجرای قانون الهی دنبال می‎کند توجه به ارزش‎های دینی و اعتقادی است، وقتی حاکمیت از مردم تبعیت از قانون را طلب می‎کند همه موظف به نهادینه کردن قانون‎مداری هستیم.

در این بین رسانه‎ها رسالت خطیری دارند و باید از خاکریزهای نظام پاسداری کنند، خط و مشی قلم باید در راستای بسترسازی قانون الهی باشد؛ مردم نیز اجرای قانون را از متولیان مطالبه کنند.

در حقیقت ساماندهی؛ خروجی التزام به قانون است؛ وقتی قانون نادیده گرفته شود چیزی جز هرج و مرج به دنبال ندارد، شاید وضعیتی که در سطح جامعه به وجود آمده تناسب چندانی با فرهنگ اسلامی نداشته و گویای نمادهای ارزشی فرهنگ عمومی نیست.

مسئولان، متولیان و مسندنشینان کرسی‎های تبلیغی و فرهنگی باید برون‎داد رفتار عمومی جامعه را بررسی کنند که آیا این برون‎داد مطابق با فرهنگ اسلامی، دینی و ملی ما است؛ آیا متولیان فرهنگی و افراد حزب‎اللهی تضادی در رفتارهای عمومی جامعه با ملیت و اسلامیت نمی‎بینند که فریضه دینی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به انزوا کشیده شده است.

اینجاست که وقتی غیرت دینی در جامعه کمرنگ می‎شود هجمه‎های فرهنگی در کوچه پس کوچه‎ها و خیابان‎های شهر جولان می‎دهند.

معمولا وقتی یک طرح در قالب قانون درمی‎آید با دیدگاه‎های موافق و مخالف همراه است اما سوال اساسی این است که مخالفان اجرای قانون عفاف و حجاب چرا بی‎رحمانه نسبت به کمترین رفتارهای قانونی دستگاه‎های نظارتی می‎تازند و در برابر اخلاق حاکمیتی مجریان قوانین، لب به اعتراض می‎گشایند و در واکنشی کینه‎جویانه نسبت به قانون عفاف و حجاب هجمه وارد می‎کنند.

از اساس هیچ انصافی در مسیر کلام برخی از مخالفان اجرای قانون عفاف و حجاب دیده نمی شود بنابراین رسانه‎ها وظیفه دارند بستری ایجاد کنند که قوانین سال‎ها بر زمین مانده و گرد و خاک خورده که ریشه در کم‎توجهی و بی‎مبالاتی مدیریت‎ها دارد را احیا کنند.

این که مقام معظم رهبری امر به معروف را یکی از معروفات واجب دینی بیان می‎کنند توجهات را به این نکته معطوف می‎کند که باید در ترویج معروفات دینی اهتمام بیشتری صورت گیرد.

اما اینکه برای فریضه دینی امر به معروف و نهی از منکر ستاد احیا شکل می‎گیرد هم جای بسی تامل است چراکه نشان می‎دهد فریضه دینی در جامعه اسلامی فراموش شده و باید تلاش بیشتری از سوی دلسوزان انقلاب اسلامی صورت بگیرد.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32