عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

اقدامات دستگاه‌های اجرایی قزوین در حوزه حجاب رضایت‌بخش نیست

کد خبر: 6042
15/12/11 - 10:30 ب.ظ

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر عملکرد ضعیف دولت در مقابله با نفوذ فرهنگی، گفت: متاسفانه عملکرد مسئولان در زمینه عفاف و حجاب رضایت‌بخش نیست.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از راه دانا، سید مرتضی حسینی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار فرهنگی و اجتماعی شاخص، به مناسبت سالروز تأسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی در کشور بیان کرد: این نهاد مهم پس از وقوع انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و به دستور امام خمینی‌(رضوان‌الله تعالی علیه) شکل گرفت.

وی با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مهندسی فرهنگ جامعه نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند، افزود: برای این شورا وظایف مشخصی در قانون تعیین شده است و به منظور مدیریت فرهنگی جامعه و ایجاد تحوّلات بنیادین در عرصه‌های گوناگون فرهنگ شکل گرفته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مصوبات بسیاری در این نهاد به تصویب رسیده است، اظهار کرد: تا زمانی که این مصوبات توسط رئیس جمهور و دولت در سطح جامعه اجرایی نشود راه به جایی نخواهد برد.

این مسئول با تاکید بر اینکه موضوع عفاف و حجاب نقش مهمی در فرهنگ جامعه و تحکیم بنیاد خانواده دارد، ابراز کرد: ابلاغ روش‌های اجرایی و تعیین ضوابط و هنجارهای روشن در مورد نوع لباس و پوشش افراد در بخش‌های رسمی و اداری کشور می‌تواند یکی از گام‌های دستگاه اجرایی برای ترویج عفاف و حجاب در جامعه باشد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص نفوذ دشمن در عرصه فرهنگی، تصریح کرد: متاسفانه در بحث تهاجم فرهنگی اقدامات چشم‌گیری  در کشور صورت نگرفته است و لازمه عملیاتی کردن طرح‌ها و ایده‌ها برای مقابله با نفوذ فرهنگی دشمن انجام کار کارشناسی و همکاری همه دستگاه‌های ذی‌ربط است.

این مسئول در خصوص وضعیت عفاف و حجاب استان قزوین اذعان کرد: به دلیل وجود مراکز دانشگاهی متعدد در شهر قزوین، متاسفانه فرهنگ بومی اصیل آن مورد هجمه برخی فرهنگ‌های وارداتی از استان‌های دیگر قرار گرفته است.

حسینی در پایان تاکید کرد : نحوه عملکرد دستگاه‌های مربوطه در زمینه عفاف و حجاب اجتماعی استان بسیار ضعیف بوده و روز به روز شاهد پس‌رفت در این زمینه هستیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32