کد خبر: 5875
15/12/04 - 8:30 ب.ظ

امام جمعه کرج و نماینده ولی فقیه در استان البرز در بیست و دومین همایش ائمه جمعه از اقدامات محوری نیروی انتظامی ، تدابیر «سردار اشتری» و عملکرد و مجاهدت های پلیس البرز در حوزه عفاف و حجاب قدردانی کرد و خواستار حمایت همه جانبه ائمه جمعه استان از نیروی انتظامی شد .

به گزارش پایگاه حبری حجاب به نقل از آریا ، در راستای سخنان اخیر سردار «حسین اشتری» فرمانده ناجا و اقدامات قاطعانه پلیس در برخورد با مظاهر فساد، بیست و دومین همایش ائمه جمعه استان البرز با موضوع مسائل فرهنگی، با حضور آیت الله «حسینی همدانی» امام جمعه شهرستان کرج و نماینده ولی فقیه در استان البرز ،ائمه جمعه شهرستان های استان و سردار «کامرانی صالح » فرمانده انتظامی استان البرز در دفتر امام جمعه کرج برگزار شد .

امام جمعه کرج در این همایش گفت : از زمان حضور سردار کامرانی صالح در استان ، خوشبختانه شاهد ارتقاء بیش از پیش امنیت اجتماعی در سطح استان هستیم و هماهنگی و همکاری خوبی با مجموعه استان وجود دارد .

وی اظهار داشت : وظایفی که بر عهده نیروی انتظامی استان بوده است به خوبی انجام گرفته و هر جایی که زمینه هایی از نا هنجاری و معضلات اجتماعی وجود داشته ،پلیس با تمام قوا وارد شده و امنیت را در آن منطقه به تثبیت رسانده است .

آیت الله حسینی همدانی در ادامه با بیان ویژگی های خاص استان از جمله وجود فرقه های متعدد، وجود ۴ زندان در سطح استان،  تردد ۱۴ درصدی در راههای مواصلاتی این استان، کار پلیس را در البرز سنگین کرده و با توجه به این امر ، وظایف مضاعفی را بر عهده پلیس استان قرار داده است.

وی افزود : با توجه به مقوله هایی که عنوان شد و با تمام فراز و فرودی که در خصوص ماموریت های پلیس وجود دارد جای بسی قدردانی و تشکر از زحماتی است که نیروی انتظامی استان در بحث ارتقاء امنیت و به ویژه در بحث مبارزه با مفاسد اجتماعی متحمل می شود .

امام جمعه کرج و نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه اقداماتی که در بحث معضلات اجتماعی به ویژه عفاف و حجاب صورت می گیرد باید قرارگاهی و متمرکز باشد گفت: در این رابطه  جلساتی مستمر با ارگان های مختلف از جمله نیروی انتظامی برگزار شد و با شناسایی ۸ نقطه آسیب پذیر در سطح استان با مجاهدات ها و تلاش های شبانه روزی ماموران پلیس تقریبا به صورت مداوم، از دو ماه گذشته طرح های امنیتی مختلفی در این مناطق اجرا کردند که به حمدالله نتایج خوبی نیز به همراه داشت .

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه در زمان رژیم ستم شاهی ،پلیس در مقابل مردم بود نه در کنار مردم، گفت: به برکت انقلاب اسلامی ایران و توفیقات الهی اکنون پلیس یک پلیس جامعه محور است و در کنار مردم و ملجاء و مامن امید و امنیت در جامعه است و باید مورد حمایت مسئولان ، ائمه جمعه و جماعات و مردم قرار گیرد تا با این حمایت ها، جایگاه اصلی پلیس که همان اقتدار است حفظ شود .

وی در ادامه با اشاره به بحث عفاف و حجاب و تدابیر خاص فرمانده ناجا در این خصوص که جای بسی قدردانی است گفت: ۷۰هزار واحد شغلی در استان در حال فعالیت هست ، که فعالیت اغلب آن ها به امور فرهنگی جامعه مرتبط است بنابراین می طلبد تا در این زمینه دستگاه های فرهنگی وظیفه خود را در بحث عفاف و حجاب به خوبی انجام دهند و در مرحله آخر پلیس باید وارد کار شود .

امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: اعتقاد ما این است که در اجرای طرح فوق نیروی انتظامی نباید برخورد قهری و فیزیکی داشته باشد و اصل کار باید فرهنگی باشد نمی توان مردم را با زور محجبه کرد زیرا در مقوله حجاب با دو موضوع بی حجابی و حجاب روبرو هستیم و مقوله ای  به عنوان بد حجابی وجود ندارد ؛ با این وجود بی حجابی یک جرم مشهود است و باید با توجه به اینکه نیم  درصد از افراد بی حجاب در استان البرز عناد دارند با این افراد باید برخورد قضایی و حقوقی صورت گیرد اما بخش مهمی که از روی غفلت و ناآگاهی ،حجاب کامل را رعایت نمی کنند نیازمند اطلاع رسانی و کار فرهنگی هستند .

نماینده ولی فقیه در استان البرز در پایان خاطرنشان کرد: خواسته بنده و ائمه جمعه و مردم مسلمان از متولیان فرهنگی و متولیان دستگاه های مختلف موثر در امر حجاب اجرایی شدن قانون عفاف و حجاب و برخورد جدی نیروی انتظامی با متخلفان است .

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32