کد خبر: 5853
15/12/01 - 8:44 ب.ظ

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: رسانه ها راهبردها و سیاست‌های عفاف و حجاب فاطمی را برای جامعه امروز استخراج و تبیین کنند و بر اساس آن کارهای هنری و دستور العمل های اجرایی در قوانین استخراج کرده و برنامه ریزی کنند و جامعه فاطمی را رقم بزنند.

آیت الله محمود رجبی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حجاب با بیان اینکه حجاب نه تنها سبب محدودیت نمی شود بلکه زمینه پیشرفت زنان را فراهم می کند، اظهار داشت: امام خمینی (ره) هویت و شخصیت زن مسلمان را ترسیم کردند و فرمودند زن مسلمان در کنار رعایت حجاب می‌تواند در عرصه‌های اجتماعی حضور داشته باشد که امام راحل (ره) این نکته را از فرهنگ فاطمی درس گرفتند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: برای پیشرفت علمی و  فعالیت‌های اجتماعی زنان در انواع عرصه‌های علمی، حجاب یک فاکتور مناسب و  عفاف زمینه بسیار سرنوشت ساز در پیشرفت‌های فردی و بین المللی است.

استاد حوزه علمیه بانوان با بیان اینکه زنان  نباید تصور کنند رعایت عفاف و حجاب آن‌ها سبب عدم حضور در عرصه‌های اجتماعی و علمی است، بیان کرد: حضرت فاطمه (س) در عین حال که فرمودند بهترین ارزش برای زن این است که نامحرم او را نبیند ولی در هنگام جنگ به پشتیانی از مجروحان پرداختند و به مداوا و حمایت از امام علی (ع) پرداخت.

وی عنوان کرد: در جریان دفاع از ولایت، حضرت زهرا (س) به همراه امام علی (ع)  شرکت داشتند و برای این که مردم را در دفاع از ولایت ترغیب کنند حضور داشتند، حضرت زهرا(س) وظیفه خویش در دفاع از ولایت را انجام می‌دهند و برای رعایت حجاب خود شب را انتخاب می‌کنند.

 
قائم مقام موسسه امام خمینی(ره) با بیان اینکه حضرت زهرا (س) برای دفاع از ولایت سخنرانی ومناظره می‌کنند که لازم است تا رسانه‌های  ما برنامه‌های گسترده ای پخش کند و به نشر رفتار و سیره حضرت زهرا (س) بپردازند، تصریح کرد:رسانه ها راهبردها و سیاست‌های عفاف و حجاب  فاطمی را برای جامعه امروز استخراج و تبیین کنند و بر اساس آن کارهای هنری و دستور العمل های اجرایی در قوانین استخراج کرده و برنامه ریزی کنند و جامعه فاطمی را رقم بزنند.

آیت الله رجبی با بیان این که در زمینه نشر فرهنگ فاطمی کوتاهی صورت گرفته است، اظهار داشت: ما باید فرهنگ فاطمی را به عنوان الگوانتخاب کرده و آن را به جامعه اسلامی در کشورهای مختلف ودر سطح جهانی به پیروان ادیان دیگر  به عنوان منشور  بین الملل عرضه کنیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32