کد خبر: 5844
15/11/30 - 11:30 ب.ظ

سرپرست امور سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از برگزاری سومین دوره جشنواره ملی فیلم قرآنی تسنیم در مشهد که یکی از محورهای آن حجاب و عفاف است؛ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایکنا، حجت طباطبایی، سرپرست امور سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی از برگزاری سومین دوره جشنواره ملی فیلم قرآنی تسنیم با محوریت دین و سبک زندگی خبر داد.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره با موضوع دین برای تبلیغ و ترویج فرهنگی دینی برگزار می‌شود، ادامه داد: سومین دوره جشنواره به صورت دوسالانه توسط اداره ارشاد خراسان رضوی، انجمن سینمای نوجوان ایران و معاونت قرآن و عترت کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، دی‌ماه با محوریت فیلم‌های مستند، داستان کوتاه برگزار می‌شود.

تشکیل جامعه هنری کشور ساخت فیلم با موضوعات قرآن
طباطبایی با بیان اینکه این جشنواره دو سال پیش با استقبال زیادی روبه‌رو شد، برای همین مسئولان تهرانی خواستار شدند که امسال هم این جشنواره در مشهد برگزار شود، عنوان کرد: ما در این جشنواره اهداف خاصی در نظر گرفته‌ایم که می‌توان به تشکیل جامعه هنری کشور برای پرداختن به موضوعات قرآنی اشاره کرد.

وی استفاده از ظرفیت فیلم‌سازی برای انتقال مفاهیم قرآن در جوامع اسلامی، ایجاد زمینه مناسب برای رقابت سازنده و انتقال مفاهیم دینی در قالب فیلم‌سازی را از نکات مهم در این جشنواره دانست و افزود: شکوفایی استعداد جوانان و نوجوانان با محوریت دین و قرآن در زمینه فیلم‌سازی از جمله اهداف مهم در جشنواره ملی قرآنی تسنیم است.

سرپرست امور سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه سومین جشنواره می‌تواند با ترفندهای دشمن با توجه به مسائلی که این روزها دامنگیر جامعه اسلام است، مقابله کند، ادامه داد: سبک زندگی قرآنی، آموزه‌های اخلاقی و اسلامی در قرآن، قصص قرآن، ایثار و شهادت، روزی حلال، نیکی به پدر و مادر، عفاف و حجاب از موضوعاتی است که در این جشنواره مدنظر قرار داده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه با توجه به رویکرد فرهنگی و مذهبی و به دلیل وجود امام رضا(ع) جای چنین جشنواره‌ای در مشهد احساس می‌شد، اظهار کرد: مشهد با توجه به اینکه قرار است در سال ۲۰۱۷ پایتخت فرهنگی جهان اسلام شود، در حوزه هنری کارهای زیادی می‌توان انجام داد؛ از همین رو افراد به دلیل ملی بودن این جشنواره با مشارکت در این جشنواره می‌توانند از موقعیت ملی و مذهبی مشهد استفاده کنند و بیشتر با معارف و دین و قرآن آشنا شوند.

برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی در قالب موضوعات دینی
طباطبایی با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش مسابقه و جنبی برگزار خواهد شد، عنوان کرد: تبادل اندیشه و انتقال مفاهیم دینی توسط فیلم‌سازان در مشهد به خوبی می‌تواند انجام شود؛ این جشنواره هر ساله شامل فیلم‌های کوتاه، فیلم‌نامه و عکس بوده است و از بخش‌های دیگر جنبی آن می‌توان برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی در قالب موضوعات دینی را نام برد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32