کد خبر: 5842
15/11/30 - 11:00 ب.ظ

مدیرعامل خانه سازمان‌های مردم نهاد استان مرکزی گفت: در ارزیابی ۲۰ دستگاه اجرایی در استان مرکزی در حوزه وظایف برون سازمانی عفاف و حجاب برخی دستگاه‌ها نمره پائینی کسب کردند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از تسنیم سیاوش آقاخانی ، بااشاره به آثار ونتایج ارزیابی‌های انجام شده از دستگاه‌های اجرایی استان اظهار داشت: ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در حوزه‌های صیانت از حقوق شهروندان و عفاف‌و حجاب که از سال ۱۳۸۹ تاکنون انجام شده است آثار ونتایج مطلوبی داشته است.

وی افزود: از جمله مهمترین آثار و نتایج ارزیابی‌های می‌توان به حساس‌سازی و فعالسازی دستگاه‌های اجرایی نسبت‌به مقوله حقوق شهروندی‌و عفاف‌و حجاب،پاسخگو کردن دستگاه‌های اجرایی نسبت به عملکردشان در دو حوزه مذکور، تاکید بر مقوله آموزش، اطلاع رسانی، تبلیغات و فرهنگ‌سازی در ارتباط با حقوق شهروندی‌و عفاف‌و حجاب، زمینه‌سازی‌و بسترسازی در راستای تحقق شعار دولت پاسخگو و مردم محور، کمک به تحقق  اهداف دولت الکترونیک اشاره کرد.

مدیرعامل خانه سازمان‌های مردم نهاد استان مرکزی با اشاره به فرآیند ارزیابی دستگاه‌های اجرایی گفت: مراحلی‌ از قبیل پیگیری مفاد دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور در مورد انجام ارزیابی دستگاه‌های اجرایی، صدور حکم و توزیع چک لیست‌های ارزیابی، تشکیل جلسات توجیهی و آموزشی برای ارزیابان در مراکز استان ۱۶ نفر(۸ تیم ۲ نفره) و ۱۰ نفر از کارشناسان فرمانداری‌ها، ارزیابی ۶۸دستگاه اجرایی درمراکز استان و تعداد ۴۰۵ اداره در شهرستان‌های تابعه در بازه زمانی یک‌ماهه، بازبینی و بررسی مجدد چک لیست‌ها توسط هیئت داوری با حضور نمایندگان دستگاه مربوطه و ارسال نتایج به وزارت کشور و سایر مبادی ذیربط انجام شده است.

آقاخانی خاطرنشان کرد: از میان ۶۸دستگاه ارزیابی شده آموزش و پرورش، برق منطقه‌ای باختر و بنیاد شهید و امور ایثارگران با کسب ۱۰۰ امتیاز به طور مشترک اول و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ۹۹ امتیاز دوم و شرکت آب و فاضلاب استان و تبلیغات اسلامی با ۹۸ امتیاز به طور مشترک سوم شدند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های برتر در حوزه عفاف و حجاب در دو حوزه درون سازمانی و برون سازمانی ارزیابی شدند که از میان ۶۸ دستگاه ارزیابی شده اداره کل آموزش و پرورش و شرکت برق منطقه‌ای باختر با ۱۰۰ امتیاز به طور مشترک اول، اداره کل زندان‌ها با ۹۷ امتیاز دوم، جهادکشاورزی و بنیاد شهید به طور مشترک با ۹۶ امتیاز در بخش دستگاه‌های درون سازمانی سوم شدند.

رئیس شبکه مردم نهاد زیست‌محیطی با اشاره به ارزیابی دستگاه‌های برون سازمانی گفت: از بین ۲۰ دستگاه برون سازمانی ارزیابی شده اداره آموزش‌و پرورش، گمرک استان و شهرداری اراک‌با ۱۰۰امتیاز به طور مشترک اول، دانشگاه جامع علمی کاربردی با ۹۹ امتیاز در جایگاه دوم و اداره کل تبلیغات اسلامی با ۹۷ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفتند.

آقاخانی تصریح کرد: تعدادی از دستگاه‌ها به سبب عدم ارائه اسناد و مدارک مرتبط با چک لیست‌های ارزیابی و با عدم انجام فعالیت‌های مربوطه در طول سال ۹۳ نتایج ضعیفی را بدست آوردند که در حوزه صیات از حقوق شهروندی شرکت غله و خدمات بازرگانی با ۱۵ امتیاز، اداره کل حفاظت محیط زیست استان با ۱۸ امتیاز و بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی با ۲۲ امتیاز در رتبه‌های آخر این ارزیابی قرار گرفتند.

وی افزود: در بخش وظایف درون سازمانی عفاف و حجاب از میان ۶۸ دستگاه مورد ارزیابی مدیریت شعب بانک تجارت با ۱۵ امتیاز، اداره کل حفاظت محیط زیست با ۱۶امتیاز و مدیریت‌جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با ۲۱ امتیاز در رده‌های آخر این جدول قرار گرفتند.

مدیرعامل‌خانه سازمان های مردم نهاد استان مرکزی با اشاره به ارزیابی دستگاه‌های اجرایی گفت: در ارزیابی ۲۰ دستگاه اجرایی در حوزه وظایف برون سازمانی عفاف‌و حجاب دفتر امور بانوان و خانواده استانداری با ۳۹ امتیاز، فرهنگ‌وارشاد اسلامی‌و دانشگاه صنعتی‌اراک‌با ۵۵ امتیاز و دانشگاه اراک با ۶۰ امتیاز ضعیف‌ترین دستگاه‌های اجرایی شناخته شدند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32