کد خبر: 584
15/04/15 - 8:07 ق.ظ

مشاور امور بانوان استانداری ایلام گفت: زنان ایرانی با حضور موفق در عرصه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی اینک بعنوان الگویی جهانی برای حضور زن در جامعه هستند.

مشاور امور بانوان استانداری ایلام

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا، کلثوم خلیلوند روز سه شنبه در دومین جشنواره دختران فاطمی اسوه های صبر و مقاومت به مناسبت هفته زن اظهار کرد: زنان ایرانی به فرموده مقام معظم رهبری الگویی از یک زن مسلمان را به دنیای شرق و غرب و کشورهای اسلامی معرفی کرد.

به گفته وی، حضور زن در جامعه ایرانی در همه عرصه های خانواده، اجتماع، فرهنگ، تولید، سیاست، مذهب، هنر و دیگر بخش ها حضوری درخشان و ماندگار داشته و خود را بعنوان الگویی از زن موفق در جهان مطرح کرده است.

خلیلوند افزود: برخلاف زنان غربی که به بازیچه هایی برای سرگرمی سرمایه داران تبدیل شده و زنان شرقی که جایگاه خاصی در اجتماع ندارد و در پستوهای خانه جای گرفته اند، زن ایرانی حضوری موفق و پررنگ در همه حوزه ها از خود به منصه ظهور رسانده است.

وی با اشاره به نقش زنان در دفاع مقدس و دروه های مخلتف انقلاب اسلامی گفت: این زنان در جنگ تحمیلی دوشادوش مردان دلاورانه و صبورانه و با حفظ حجاب و متانت کامل از سرزمین اسلامی خود دفاع کردند.

وی یادآور شد: زنان توانمند ایرانی با دلاوری و حفظ حجاب نقشه های شوم استکبار و هجمه های فرهنگی آنها را خنثی کرده و الگویی مناسب برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جهان اسلام هستند.

خلیلوند تاکید کرد: این بانوان بویژه همسران و مادران شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس، زنان کارگر، مادران سرپرست خانوار در این برهه زمانی که دوران سازندگی و مدیریت جهادی با اولویت امر به معروف و نهی از منکر است، همچنان ثابت قدم ایستانده اند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام نیز در این همایش اظهار کرد: افزون بر ۲۷۵ هزار بانوی ایلامی در رشته های مختلف ورزشی در این استان فعالیت ورزشی می کنند و سال گذشته ۱۲ نفر از این ورزشکاران با پوشیدن پیراهن تیم ملی به رقابت های مختلف ورزشی اعزام شدند.

بهروز حیدرزاده افزود: بی شک حمایت های بی دریغ و همه جانبه استاندار ایلام در کسب موفقیت های ورزش بویژه در حوزه بانوان تاثیرگذار و غیر قابل انکار بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد که در سال جاری وزرشکاران زن ایلامی موفقیت ها و درخشش خود در میادین ورزشی را تداوم ببخشند ضمن اینکه همت مسوولان ورزش استان نیز تقویت کمی و کیفی ورزش بانوان است.

این جشنواره با همکاری اداره کل ورزش و جوانان، بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و دفتر امور بانوان استانداری ایلام با حضور استاندار و جمعی از مدیران اجرایی و بانوان موفق بخش های مختلف در سرسرای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برگزار و در پایان از تعدادی از زنان موفق قدردانی شد.

۲۱ تا ۲۷ فروردین امسال به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه(س) بعنوان هفته زن و گرامیداشت مقام مادر نامگذاری شده است.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32