عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

حفظ حجاب زمینه پیشرفت زنان جامعه را فراهم می کند

کد خبر: 5813
15/11/30 - 4:30 ب.ظ

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه باید عفاف و حجاب فاطمی را الگو و سرمشق جامعه قرار دهیم،گفت: عرصه فرهنگ و هنر حوزه حجاب را در بر می‌گیرد و نباید حجاب را مانع هرگونه پیشرفت و تعالی قشر بانوان جامعه مان قرار دهیم بلکه عفاف و حجاب در پیشرفت زنان جامعه مان مؤثر است.

 آیت الله محمود رجبی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حجاب با بیان این که حجاب در مسائلی نظیر طلاق و افزایش سن ازدواج نقش مهی دارد، اظهار داشت: عفاف و حجاب را از هر نظری که مورد بررسی قراردهیم متوجه می‌شویم که سبب آثار و برکات زیادی است و نقش مهم و اساسی دارد و در صحنه بین المللی سبب حفظ نظام می‌شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  با اشاره به اقدامات رژیم شاه در مبارزه با حجاب افزود: حرکت رضاخان مزدور انگلیسی در مبارزه با حجاب که سبب شکل گیری جریان مسجد گوهرشاد شد نشاند دهنده این است که این مسئله در اقتدار جامعه اسلامی و شکوه امت اسلامی و پاسداری و حفظ و دیانت فرهنگ اسلامی نقش بسزایی دارد.

آیت الله رجبی با بیان اینکه رضاخان قلدر با تبعیت از اربابان انگلیسی خود به مقابله با فرهنگ حجاب اقدام کرد، گفت:  اگر فرهنگ حجاب نقشی در مقابله با استعمار انگلیسی نداشت بی شک انگلیس نوکر خود را وارد صحنه نمی‌کرد تا به مبارزه با حجاب بپردازد.
 
قائم مقام موسسه امام خمینی(ره) با اشاره به برنامه ریزی های دشمن برای نفوذ در کشورمان تصریح کرد: یکی از راه‌های نفوذ دشمنان  در جامعه تهی کردن جامعه از ارزش‌ها است که ما باید در این زمینه به نشر فرهنگ فاطمی که بهترین الگو است بپردازیم.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه بایدعفاف و حجاب فاطمی را الگو و سرمشق جامعه قرار دهیم،گفت: عرصه فرهنگ و هنر حوزه حجاب را در بر می‌گیرد و نباید حجاب را مانع هرگونه پیشرفت و تعالی قشر بانوان جامعه مان قرار دهیم بلکه عفاف و حجاب در پیشرفت زنان جامعه مان مؤثر است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32