کد خبر: 5772
15/11/29 - 3:24 ب.ظ

یکی از مراجع تقلید با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم در خصوص وظایف مردان مومن نسبت به خانواده‌هایشان، گفت: قرآن به مردان مومن توصیه می‌کند که حجاب زنان و دختران خود را مراقبت کنند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس،‌ آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی در دیدار جمعی از  فرماندهان ارشد نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به راه‌های ارتباط با خداوند اظهار داشت: اگر بخواهیم مستقیما خداوند با ما سخن بگوید باید قرآن بخوانیم و اگر تمایل داشتیم ما با خداوند صحبت کنیم باید نماز بخوانیم.

وی با اشاره به فرموده امام حسن مجتبی (ع) اظهار کرد: به هر آیه‌ای که در آن عبارت یا ایها الذین آمنوا آمده رسیدید بگویید اللهم لبیک و این لبیک گفتن مانند آن است که زمانی که شما را صدا می‌زنند، پاسخ بدهید.

این مرجع تقلید با بیان اینکه نحوه صدا زدن‌ها متفاوت است، ابراز کرد: عبارت یا ایها الناس در هر کجا از قرآن که آمده خطاب به همه بندگان است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی اظهار کرد: خدا همه را به پرستش خود دعوت کرده و خطاب به همه می‌گوید خدا را پرستش کنید.

این مرجع تقلید عنوان کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید ای فرزندان آدم، هنگام رفتن به مسجد خود را زینت کنید و آلودگی‌ها را از خود دور کرده و بهترین لباس‌های خود را بپوشید.

وی اضافه کرد: مسجد مکانی عمومی برای پرورش و ادب است پس باید به دیگران احترام گذاشت و باید با بدن و لباس تمیز وارد مسجد شد و حتی به آلودگی کف کفش هم باید توجه کرد.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به آیه‌ای دیگر از آیات قرآن در خصوص وظایف مردان مومن نسبت به خانواده‌هایشان ابراز کرد: قرآن به مردان مومن توصیه می‌کند که حجاب زنان و دختران خود را مراقبت کنند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه مومن کسی است که به امور خود و خانواده‌اش رسیدگی کرده و از آن مراقبت کند، تصریح کرد: خدای ما عادل است و هر کس باید رضایت خود را در رضایت پروردگار بداند و به خانواد‌ه‌اش تذکر بدهد و اگر نپذیرفتند مسئولیت از او ساقط می‌شود.

وی اضافه کرد: هر جا آیه‌ای با عبارت یا ایها المومنون و یا ایها الذین آمنوا آمده است، نشان از محبت و علاقه خاص پروردگار به بندگانش است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به آیه ۹۶ سوره مبارکه اعراف اذعان کرد: خداوند در قرآن وعده داده که بندگانش اهل هر جا که باشند اگر مومن شوند برکات را بر آنها نازل می‌کند.

این مرجع تقلید اذعان کرد: وعده خدا دروغ نیست و همانطور که فرموده اگر نشاط و برکات را در زندگی خود می‌‌خواهید باید تقوا پیشه کنید و ایمان بیاورید.

وی در تعریف ایمان آوردن گفت: ایمان آوردن یعنی اینکه از محرمات پرهیز کرده و واجبات را به جا آورید اما متاسفانه هر چه خداوند فرموده است مورد عمل واقع نمی‌شود.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به اوضاع جهانی اظهار کرد: این جنایات، خونریزی و سرپیچی‌ها نشان از آن دارد که خواسته‌های خداوند عملی نشده است و آیا روزی شده که آفتاب طلوع کند و با غروب آن روز به پایان برسد و ما بندگان گناه نکرده باشیم.

این مرجع تقلید تاکید کرد: هر اتفاقی که برای ما می‌افتد از کردار و رفتار خود ما است و دلیل گرفتاری‌های ما به گناهان خود ما برمی‌گردد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32