استاد حوزه و مشاور استاندار و دفتر امور زنان و خانواده :

آگاهی و شناخت بانوان از نفوذ، سد و مانعی محکم در برابر دشمنان است

کد خبر: 5754
15/11/28 - 11:01 ب.ظ

استاد حوزه و مشاور استاندار و دفتر امور زنان و خانواده، گفت: آگاهی و شناخت بانوان در حوزه نفوذ دشمن چون سد و مانعی مستحکم عمل می کند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از طنین یاس معصومه ظهیری، استاد حوزه و مشاور استاندار و دفتر امور زنان و خانواده در خصوص نقش زنان در جامعه امروزی گفت: زنان به ویژه زنان ایثارگر  و شهدای زن همواره در نقش آفرینی و حمایت از آرمان‌های نظام و انقلاب نقش مهمی داشته‌اند.

وی در ادامه با اشاره به هفته بسیج و با اهمیت خواندن نقش این سازمان مردمی در عرصه‌ها مختلف گفت: بانوی بسیجی تنها در سطح ‌خاصی فعالیت نکرده و همواره در تمام آحاد موثر بوده است و بانوان بسیجی توانسته اند در عرصه های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی فعالیت داشته باشند و در کانون خانواده نیز با پرورش کودکان و حمایت از همسران خود نقش آفرینی موثری داشته باشند.

استاد حوزه و مشاور استاندار و دفتر امور زنان و خانواده اظهار کرد: زنان ما در تمام عرصه های انقلاب خصوصا در دوره هشت ساله دفاع مقدس همه جانبه به حمایت و حفاظت از محیط خانواده پرداختند و در تمام عرصه ها حضور داشتند.

ظهیری خاطر نشان کرد: زنان ما می بایست در همبستگی و دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌ها به پیروی هر چه بیشتر از خلف صالح امام خامنه ای بپردازند و بیانات ارزشمند ایشان را چراغ راه خود کنند.

وی افزود : در مرحله دوم شناخت و مهارت در دفاع و پاسداشت از ارزش‌ها و نقش آفرینی و انسجام و وحدت توجه داشته باشند تا دشمنان نتوانند با تکیه بر این موارد ضربه ای به نظام و انقلاب وارد کنند.

استاد حوزه و مشاور استاندار و دفتر امور زنان و خانواده مرحله سوم را تخصصی شدن نقش بسیج دانست و عنوان کرد: اهمیت تخصصی شدن کارها بیش از پیش خود را نشان می‌دهد و بسیج می بایست در تمام زمینه های مهندسی،  پزشکی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و… حضور فعال داشته باشد و در جایگاه خاص و تعریف شده خود به انجام مسئولیت بپردازد.

ظهیری گفت: بعد از تعریف شدن جایگاه و آشنا شدن از مسئولیت‌ها زنان بسیجی نیز می‌توانند از پتانسیل‌های خود بهره‌مند گردند ، به طور مثال در امروز که در آستانه انتخابات هستیم با معرفی بانوان بسیجی و نخبه و شاخص می‌توانیم در سطح کلانتر در نقش‌های مدیریتی حضور داشته باشیم .

 وی افزود :حضور زنان بسیجی در نقش‌های مدیریتی و شناساندن چهره‌های فعال از نیازها امروز آنان محسوب می شود چرا که همواره زنان بسیجی توانسته اند از مسئولیت‌های دشوار برآیند و به بهترین شکل به انجام رسانند .

استاد حوزه و مشاور استاندار و دفتر امور زنان و خانواده ادامه داد: از جمله دیگر اقدامات تقدیر از مادران بسیجی که در کیان خانواده از همسر و فرزندان خود مراقبت کرده و نسل انقلابی را با فرزندان دلسوز برای دفاع از ارزشهای انقلاب آماده کرده اند، است .

ظهیری اظهار کرد: شناساندن الگوهای مختلف زنان بسیجی در عرصه های مختلف از جمله اقدامات مهمی است که برای تقدیر و پررنگ نمودن بیش از پیش کارها و اقدامات آنها  می توان از آن یاد کرد.

وی ادامه داد: زنان بسیجی همواره آگاهانه و پیشگام در عرصه های مختلف حضور داشته اند و با توانمندی های خود از نظام ارزش‌ها حراست کرده و خود را نیز از آسیب‌ها مصون داشته اند .

ظهیری، آموزش و اطلاع رسانی را بیش از گذشته مهم دانست و عنوان کرد: نقش زنان بسیجی در آموزش و اطلاع رسانی بیش از گذشته خود را نشان می‌دهد و نقش زنان در عرصه‌های مقاومتی و سبک‌زندگی ایرانی اسلامی بر هیچکس پوشیده  نیست .

استاد حوزه و مشاور استاندار و دفتر امور زنان و خانواده گفت: در عرصه های اقتصاد مقاومتی نقش زنان در قناعت در زندگی و دوری از تجمل گرایی، مصرف گرایی و اسراف و … تعیین کننده است و حتی در خرید و استفاده از کالاهای ایرانی نقش پیشگام را برعهده دارند.

وی ادامه داد: آگاهی و شناخت بانوان در حوزه نفوذ نیز می‌تواند برای دشمنان به شکل سد و مانعی قلمداد شود و همواره شاهد هستیم که نقش زنان بسیار مهمتر و قدرتندتر از گذشته خود را نشان می دهد .

ظهیری گفت: حضور زنان همواره در جامعه هموراه جریان ساز بوده است، از بدو اسلام کنار پیامبر در جنگ احد و دفاع از ولایت در خصوص حضرت زهرا (س)و بعد از آن حضرت زینب به عنوان پیام رسان کربلا همواره مد نظر بوده است و حضرت امام (ره) نیز فرمودهاند که در بسیاری از عرصه ها زنان ماجلوتر از مردان پیشگام بوده اند .

استاد حوزه و مشاور استاندار و دفتر امور زنان و خانواده گفت: با آگاهی بخشی در نسل امروز می توانیم جامعه را از خطرات زیادی در امان نگه داریم و به خصوص در مسئله جنگ نرم این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار است .

وی در پایان تاکید کرد: جنگ رسانه ها بحث نفوذ فرهنگی دشمن است که همان طور که زنان فرهنگ پذیر هستند در تاثیر گذاری بر فرهنگ نیز نقش ویژه ای دارند که می بایست با آموزش‌های لازم بخش تاثیر گذاری مثبت بر فرهنگ در این زمینه بیش از پیش تلاش کنیم و به مقابله با دشمنان بپردازیم .

 انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32