کد خبر: 5706
15/11/27 - 11:55 ب.ظ

به مناسبت هفته بسیج گفتمان دینی با موضوع عفاف و حجاب در دانشگاه پیام نور واحد کمیجان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل ازخبرگزاری دانشجو در اراک؛به مناسبت هفته بسیج گفتمان دینی با موضوع عفاف و حجاب در دانشگاه پیام نور واحد کمیجان برگزار شد.

حجت الاسلام رحیمی، کارشناس مذهبی، در این مراسم با استناد به آیه ۵۹ سوره مبارکه احزاب مطالبی را در خصوص پوشش و حجاب عنوان کرد و گفت: پوشش به زن اجر و عزت می دهد.

رحیمی اظهار کرد: حجاب انسان را از هرگونه خطا و آلودگی دور نگاه می دارد و حجاب میوه عفاف است.

وی گفت: حجاب علاوه بر آثار شخصی دارای آثار اجتماعی است و اگر زنان جامعه با حجاب باشند هم مردان از نظر پاکی روح و جسم مصون و سالم می مانند و هم در اجتماع سلامت خانوادگی حفظ خواهد شد.

این کارشناس مذهبی، بیان کرد: عفاف و حجاب تنها مختص زنان نیست بلکه مردان نیز بایستی چه در رفتار و چه در پوشش عفیف باشند و حتی در صحبت کردن نیز عفاف را رعایت کنند.

رحیمی در بخش دیگری از صحبت های خود به رابطه شناخت و بصیرت در مورد حجاب اشاره کرد و افزود: خداوند با قرار دادن فطرت و وجدان درون انسانها و ادراک ظاهری به انسان می فهماند که نیروی در درون شما باعث می گردد که توصیه های دینی در مورد حجاب را جدی بگیرید.

وی گفت: حجاب و عفاف باعث مصون ماندن افراد از آسیب های اجتماعی و پرهیز از گناه می شود چه بهتر که انسان به وسیله عقل و فطرت خود راه را از بیراه تشخیص دهد.
 
کارشناس مذهبی به تأثیرات مخرب ماهواره اشاره کرد و گفت: ماهواره بیشترین ضربه را به نهاد خانواده می زند و بیشترین بی بند وباری و بد حجابی را شبکه های خارجی بوجود می آورند. باید مراقب هجمه های فرهنگی دشمنان باشیم .

وی در پایان به سوالات و شبهات دانشجویان پاسخ داد.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32