آخرین یادداشت

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، فاطمه آناستازیا یژووا، اندیشمند روس که پس از آشنایی با دین مبین اسلام حجاب را عاقلانه و با عشق کامل انتخاب کرد و معتقد است حجاب عین آزادی است.هفته‌نامه افق حوزه به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی حجاب و ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 5706
۹۴/۰۹/۰۶ - ۱۱:۵۵ ب.ظ

به مناسبت هفته بسیج گفتمان دینی با موضوع عفاف و حجاب در دانشگاه پیام نور واحد کمیجان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل ازخبرگزاری دانشجو در اراک؛به مناسبت هفته بسیج گفتمان دینی با موضوع عفاف و حجاب در دانشگاه پیام نور واحد کمیجان برگزار شد.

حجت الاسلام رحیمی، کارشناس مذهبی، در این مراسم با استناد به آیه ۵۹ سوره مبارکه احزاب مطالبی را در خصوص پوشش و حجاب عنوان کرد و گفت: پوشش به زن اجر و عزت می دهد.

رحیمی اظهار کرد: حجاب انسان را از هرگونه خطا و آلودگی دور نگاه می دارد و حجاب میوه عفاف است.

وی گفت: حجاب علاوه بر آثار شخصی دارای آثار اجتماعی است و اگر زنان جامعه با حجاب باشند هم مردان از نظر پاکی روح و جسم مصون و سالم می مانند و هم در اجتماع سلامت خانوادگی حفظ خواهد شد.

این کارشناس مذهبی، بیان کرد: عفاف و حجاب تنها مختص زنان نیست بلکه مردان نیز بایستی چه در رفتار و چه در پوشش عفیف باشند و حتی در صحبت کردن نیز عفاف را رعایت کنند.

رحیمی در بخش دیگری از صحبت های خود به رابطه شناخت و بصیرت در مورد حجاب اشاره کرد و افزود: خداوند با قرار دادن فطرت و وجدان درون انسانها و ادراک ظاهری به انسان می فهماند که نیروی در درون شما باعث می گردد که توصیه های دینی در مورد حجاب را جدی بگیرید.

وی گفت: حجاب و عفاف باعث مصون ماندن افراد از آسیب های اجتماعی و پرهیز از گناه می شود چه بهتر که انسان به وسیله عقل و فطرت خود راه را از بیراه تشخیص دهد.
 
کارشناس مذهبی به تأثیرات مخرب ماهواره اشاره کرد و گفت: ماهواره بیشترین ضربه را به نهاد خانواده می زند و بیشترین بی بند وباری و بد حجابی را شبکه های خارجی بوجود می آورند. باید مراقب هجمه های فرهنگی دشمنان باشیم .

وی در پایان به سوالات و شبهات دانشجویان پاسخ داد.

 

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32