کد خبر: 5690
15/11/26 - 10:05 ب.ظ

مرجع تقلید شیعیان در دیدار با رئیس سازمان اوقاف گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید در نظام اسلامی مورد توجه جدی قرار گیرد و حتی دولت این مسئله مهم را از درون خود آغاز کند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به‌نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: وقف یکی از مهم‌ترین معارف دینی است و فعالان در این حوزه باید با اتحاد و اخلاص این فعالیت‌ها را به پیش ببرند.

مرجع تقلید شیعیان افزود: یکی از مهم‌ترین عرصه‎هایی که اوقاف باید فکر جدی برای آن انجام دهد، عرصه اعزام مبلغان است که در این زمینه باید طلابی اعزام شوند که در این عرصه تحصیلات و پژوهش کرده و تربیت شده باشند.

آیت‌الله نوری همدانی با ذکر این مطلب که وقف دارای مسایل فقهی فراوان و گسترده‌ای است، گفت: از جمله وظایف دیگر اوقاف توسعه فعالیت‌های قرآنی در کشور است.

وی تصریح کرد: طرح عفاف و حجاب و امر به معروف از مهم‌ترین مسایلی است که امروز باید مورد توجه جدی نظام باشد؛ دولت می‌تواند از خود شروع کند.

وی افزود: امروزه جهان اسلام با مشکلات عمیق تری روبرو است که از مهم‌ترین آن‌ها اختلاف است؛ علما در این زمینه وظیفه دارند با فعالیت در زمینه تفسیر مقارن، زمینه وحدت و اتحاد را فراهم کند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: متاسفانه دیده می‌شود که در برخی تفاسیر مسائلی علیه تشیع گفته می‌شود که اگر این تفاسیر به درستی تبیین و به اطلاع آن‌ها و مردم برسد، دیگر کسی نمی‌تواند نقش اهل بیت (ع) را کمرنگ جلوه دهد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32