نایب رئیس کمیته ویژه بررسی طرح عفاف و حجاب در مجلس:

بهبود وضع فعلی حجاب زنان در جامعه نیازمند اجرای قوانین است

کد خبر: 5682
15/11/26 - 3:15 ب.ظ

نایب رئیس کمیته ویژه بررسی طرح عفاف و حجاب در مجلس یادآور شد: وضع فعلی عفاف و حجاب جامعه را نامطلوب است و برای بهبود این وضعیت در کشور هم به فرهنگ‎سازی و هم به اجرای قوانین نیاز داریم.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، لاله افتخاری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به کمیته ویژه بررسی طرح عفاف و حجاب در مجلس بیان کرد: این کمیته در واقع یک کمیسیون مشترک بین کمیسیون فرهنگی،  قضائیه و اجتماعی است که در اینجا مفادی از آن بررسی شده است.

وی افزود: مصوبات، مفاد و قوانین مختلفی که در رابطه با عفاف و حجاب وجود دارد و به صورت پراکنده است جمع آوری شود و در صورتی که نیاز به قانونگذاری دارد انجام شود.

افتخاری گفت: تاکنون چند بند از طرح عفاف و حجاب این کمیته تصویب شده است و قرار است که  کارگروه ویژه‎ای برای بررسی ویژه سایر بندهای این طرح انتخاب شوند.

نایب رئیس کمیته ویژه بررسی طرح عفاف و حجاب در مجلس یادآور شد:مصوباتی داریم که بعضا در زمان و از جاهای مختلف تصویب شده‎اند که اینها گاهی باعث شده است، تداخلات و تعارضاتی با هم داشته باشند.

وی ادامه داد: وضع فعلی عفاف و حجاب جامعه را نامطلوب است و برای بهبود این وضعیت در کشور هم به فرهنگ‎سازی و هم به اجرای قوانین نیاز داریم.

افتخاری اظهار داشت: در مورد نیاز به قانون گذاری جدید در بحث حجاب و عفاف به طور قطعی هنوز چیزی مشخص نیست و در طرحی که توسط مجلس، در دستور کار و بررسی است، برخی از بی‎حجابی‎ها را جرم‎انگاری کرده است که برخی با آن موافق و برخی هم مخالف هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح کرد: در نهایت باید صبر کنیم تا کار کمیته به اتمام برسد تا مشخص شود که آیا نیاز به قانون‎گذاری جدید وجود دارد و  یا قوانین فعلی کفایت می‎کند.

وی تاکید کرد:  دولت، مجلس و همه بر این هستند که باید نسبت به مسئله عفاف و حجاب اقدامات جدی و اساسی صورت گیرد و از همه ظرفیت‎ها برای بهبود وضعیت استفاده شود.

افتخاری تصریح کرد: نحوه چگونگی اجرای این برنامه‎ها  و تاکید بر اینکه حتما در بحث فرهنگ‎سازی همه اقدامت اخیر ازجمله مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی هم اهمیت پیدا می‎کند، باید مد نظر قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32