نایب رئیس کمیته ویژه بررسی طرح عفاف و حجاب در مجلس:

بهبود وضع فعلی حجاب زنان در جامعه نیازمند اجرای قوانین است

کد خبر: 5682
15/11/26 - 3:15 ب.ظ

نایب رئیس کمیته ویژه بررسی طرح عفاف و حجاب در مجلس یادآور شد: وضع فعلی عفاف و حجاب جامعه را نامطلوب است و برای بهبود این وضعیت در کشور هم به فرهنگ‎سازی و هم به اجرای قوانین نیاز داریم.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، لاله افتخاری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به کمیته ویژه بررسی طرح عفاف و حجاب در مجلس بیان کرد: این کمیته در واقع یک کمیسیون مشترک بین کمیسیون فرهنگی،  قضائیه و اجتماعی است که در اینجا مفادی از آن بررسی شده است.

وی افزود: مصوبات، مفاد و قوانین مختلفی که در رابطه با عفاف و حجاب وجود دارد و به صورت پراکنده است جمع آوری شود و در صورتی که نیاز به قانونگذاری دارد انجام شود.

افتخاری گفت: تاکنون چند بند از طرح عفاف و حجاب این کمیته تصویب شده است و قرار است که  کارگروه ویژه‎ای برای بررسی ویژه سایر بندهای این طرح انتخاب شوند.

نایب رئیس کمیته ویژه بررسی طرح عفاف و حجاب در مجلس یادآور شد:مصوباتی داریم که بعضا در زمان و از جاهای مختلف تصویب شده‎اند که اینها گاهی باعث شده است، تداخلات و تعارضاتی با هم داشته باشند.

وی ادامه داد: وضع فعلی عفاف و حجاب جامعه را نامطلوب است و برای بهبود این وضعیت در کشور هم به فرهنگ‎سازی و هم به اجرای قوانین نیاز داریم.

افتخاری اظهار داشت: در مورد نیاز به قانون گذاری جدید در بحث حجاب و عفاف به طور قطعی هنوز چیزی مشخص نیست و در طرحی که توسط مجلس، در دستور کار و بررسی است، برخی از بی‎حجابی‎ها را جرم‎انگاری کرده است که برخی با آن موافق و برخی هم مخالف هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح کرد: در نهایت باید صبر کنیم تا کار کمیته به اتمام برسد تا مشخص شود که آیا نیاز به قانون‎گذاری جدید وجود دارد و  یا قوانین فعلی کفایت می‎کند.

وی تاکید کرد:  دولت، مجلس و همه بر این هستند که باید نسبت به مسئله عفاف و حجاب اقدامات جدی و اساسی صورت گیرد و از همه ظرفیت‎ها برای بهبود وضعیت استفاده شود.

افتخاری تصریح کرد: نحوه چگونگی اجرای این برنامه‎ها  و تاکید بر اینکه حتما در بحث فرهنگ‎سازی همه اقدامت اخیر ازجمله مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی هم اهمیت پیدا می‎کند، باید مد نظر قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32