کد خبر: 5674
15/11/26 - 12:38 ب.ظ

فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی گفت: به کلیه کارکنان انتظامی بخصوص به ماموران راهنمایی و رانندگی ابلاغ شده است در موضوع عفاف و حجاب مخصوصا باکسانی که کشف حجاب دارند با جدیت برخورد کنند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرآنلاین، سردار سرتیپ “محسن حسن‌خانی” در بابیان اینکه وظیفه اصلی نیروی انتظامی پاسداری از ارزش‌های اسلامی و انقلابی و ارزش‌هایی است که در جمهوری اسلامی وجود دارد، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه هر مسلمان بوده و در قانون نیز امر به معروف و پاسداری از ارزش‌های اسلام و انقلاب دیده شده و وظیفه مردم نیز در امر به معروف و نهی از منکرتذکر لسانی است.

فرمانده انتظامی استان یادآور شد: علاوه بر وظیفه شرعی بر اساس قوانین موجود در کشور برخورد با معضلات  اجتماعی و نا امن کنندگان جامعه از وظایف نیروی انتظامی است و یکی از مطالبات مردم از نیروی انتظامی عمل به قانون می باشد که در راستای عمل به قانون و برآورد نمودن مطالبات مردم در حوزه امنیت اخلاقی پلیس برنامه های ویژه ای را در دستور کار خود قرار داده است.

وی گفت: به ماموران راهنمایی و رانندگی ابلاغ شده است در موضوع عفاف و حجاب مخصوصا با کسانیکه کشف حجاب دارند با جدیت برخورد کنند و موضوع آلودگی صوتی را نیز پیگیری و خودروها را با چنین شرایطی متوقف کرده و برابر ضوابط به مراجع قضایی معرفی کنند.

سردار حسن‌خانی افزود: بر خورد با مزاحمت های خیابانی خصو صا با رانندگانی که با دور دور کردن و سک گردانی در معابر عمومی برای شهروندان ایجاد مزاحمت می نمایند با شدت برخورد خواهد شد و خودروهای این قبیل افراد توقیف شده و اعمال قانون می شوند.
برخورد شدید پلیس با مزاحمین به نوامیس مردم

سردار حسن خانی ایجادمزاحمت برای نوامیس مردم را بابرخوردجدی و شدیدپلیس همراه دانست و گفت: اگر کسی جرات پیداکندبرای نوامیس مردم ایجادمزاحمت کند، با شدت برخورد می‌شود و در کنار این مسئله بافروشندگانی که عفاف و حجاب و پوشش مناسب را رعایت نمی‌کنند نیز برخورد می‌شود و در صورت تکرار مغازه پلمب می‌شود.

وی یادآور شد: اینکه برخی افراد از نیازخانم ‌ها برای شغل سوءاستفاده کنندو از آنها استفاده ابزاری کنند، قابل قبول نیست و با مسئول صنف‌ های این چنینی نیز برخوردمی‌شود.

سردار حسن‌خانی افزود : استفاده  صاحبان صنوف از مانکن‌های اشاعه دهنده فرهنگ منحط غربی ممنوع بوده و اداره نظارت بر اماکن عمومی با صاحبان این قبیل صنوف بر خورد خواهد نمود.

این مقام ارشد انتظامی استان  بر همکاری مردم با پلیس در این زمینه تاکید و نظارت مردم بر موضوع و اطلاع رسانی به پلیس را وظیفه احاد مردم اعلام کرد.

وی در ادامه بیان کرد: در برخی نمایشگاه‌ها شئونات اسلامی رعایت نمی‌شود لذا به مسئولان این نمایشگاه ها تذکر داده می شودکه شئونات اسلامی را رعایت کنند چرا که اصل برای ما حفظ شئونات دینی و اسلامی است و مردم در کنار حفظ شئونات دینی باید فعالیت‌ های خود را اجرا کنند.
سردار حسن خانی با اشاره به ضرورت ساماندهی تابلوهایی با عناوین و فرهنگ غربی گفت: این تابلو ها نیزساماندهی می‌شوند تا مروج فرهنگ غربی نباشند و برسفره خانه ها و تالارها نیز با جدیت نظارت داریم  ودر صورت تخلف این صنوف با آنها نیز  برخورد خواهد شد و در مجموع در ایجاد امنیت اخلاقی به وظیفه قانونی و شرعی خود مصمم‌تر از گذشته  عمل خواهیم کرد.

وی گفت: در موضوع فضای مجازی نیز با مسائل امنیت اخلاقی برخورد داریم و بر کافی‌نت‌ ها نیزنظارت داریم ودرفضای مجازی نیز پلیس فتا با قاطعیت و تسلط کامل حضور دارد.

فرمانده انتظامی استان اظهار داشت: توسعه پلیس فتا از دیگر برنامه‌های نیروی انتظامی است که  امسال تقویت می‌شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32