کد خبر: 5654
15/11/20 - 10:45 ب.ظ

خطیب نماز جمعه تهران گفت: وظیفه قانونی نیروی انتظامی برخورد با جرایم مشهود است؛ اعلام کرده اند که با خودروهایی که متعرض نوامیس مردم می شوند و یا در داخل خودرو کشف حجاب می کنند، برخورد می کنند…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایسنا، آیت‌الله سیداحمد خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران اظهار کرد: ما به شدت جنایات انجام شده در فرانسه را محکوم می‌کنیم، ما هرگونه آد‌م‌کشی در قالب ترور را محکوم می‌کنیم چرا که با دین ما میانه‌ای ندارد.

وی ادامه داد: در حادثه کربلا در مرحله اول ما سفر جناب مسلم بن عقیل به کوفه را داشتیم و او به راحتی می‌توانست یزید را با رمز آب آوردن ترور کند که یکی از دلایل اینکه این کار انجام نشد این است که پیامبر (ص) فرموده‌اند کسی که مومن است تروریست نمی‌شود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خاطرنشان کرد: پس ترور در همه جا محکوم است و جانیان داعش در ذهن هر وجدان انسانی محکوم هستند. در عین حال باید بدانیم داعش و نیروهای تکفیری برای مبارزه با اسلام تولید شدند و آغاز و تولد این مولودهای شوم هنگام بیداری اسلامی بود که گویا کاری جز تخریب اسلام ندارند. آن‌ها حتی یک کلمه ضد رژیم صهیونیستی نگفتند بماند که بیمارانشان را صهیونیست‌ها درمان می‌کند.

خاتمی یادآور شد: نتانیاهو رسما گفت که داعش به ما خدمت کرد که مسلمانان را به جان هم انداخت البته سران این گروه این طور هستند و بدنه‌شان مانند نیروهایی که در کربلا مقابل امام حسین (ع) ایستادند شستشوی مغزی شدند.

وی افزود: همانطور که جنایات داعشی‌ها و تکفیری‌ها محکوم است جنایات برخورد با مسلمانان نیز محکوم است، آتش زدن مساجد مسلمانان نیز محکوم است و هر دوی این‌ها در یک سبد ریخته می‌شود که آن سبد، سبد استکبار جهانی و آمریکاست و تروری که در فرانسه انجام شد بذری است که خودشان نشاندند و کسی که باد بکارد طوفان درو می‌کند.

خاتمی همچنین بیان کرد: در این پنج سال چه به سر مظلومین سوریه آوردید، حالا ناامنی را چشیدید؟ شما پنج سال این ناامنی را بر سر مسلمانان سوریه و عراق آوردید و شما ماوا و ملجاء تروریست‌ها هستید. شما ۷۲ تن از عزیزان ما را یک جا شهید کردید و این تروریست‌ها در دامنتان هستند و میزبانشان هستید و وقتی برخی از آن‌ها در عراق به جهنم واصل می‌شوند شما ماتم می‌گیرید پس شما تروریست‌پرورید و در دامن خودتان مارهایی پروراندید که الان خودتان را نیش می‌زند. پس دست از این راه بردارید.

امام جمعه موقت تهران در ادامه گفت: گویا از نگاه آمریکا و اروپا ما تروریسم خوب و بد داریم. اگر رژیم غاصب صهیونیستی ترور کند خوب است اما ترور در فرانسه بد. اگر شهروندان و امام جمعه‌های ما یک شبه ترور شوند و در لبنان شیعه‌ها را ترور کنند خوب است و آن‌ها این ترور‌ها را محکوم نمی‌کنند که همین تبعیض تروریست‌پرور است و داعش را می‌پروراند.

وی با بیان این‌که «داعش یک خطر برای بشریت است» تصریح کرد: صادقانه با تروریسم مبارزه کنید و دست از این تبعیض‌ها بردارید. اکنون تنها کشوری که با تمام وجود با تروریست مبارزه می‌کند ایران اسلامی است.

خاتمی ادامه داد: تنها راه مبارزه با خطر تروریست ائتلاف واقعی ضد تروریسم است نه این ائتلاف صوری. که اگر خیلی کوتاه بیاییم باید بگوییم این ائتلاف، ائتلاف ضد داعش نبود بلکه حمایت از داعش بود و جهان باید برای مبارزه با تروریسم، آن هم تروریسم‌های وحشی داعش بسیج شوند تا امنیت در جهان برقرار شود.

به گزارش ایسنا، خطیب نماز جمعه این هفته تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بحمدالله اعلام شد که نیروی انتظامی اقدام خوبی در راستای وظایف‌اش شروع کرده که وظیفه قانونی این نیرو برخورد با جرم مشهود است.

وی افزود: در این راستا اعلام شد با ماشین‌هایی که آلودگی صوتی ایجاد می‌کنند و مزاحم نوامیس می‌شوند و کشف حجاب می‌کنند برخورد می‌شود که بحمدالله این اقدامات از سوی مردم ما مورد اقبال قرار گرفته، اکثریت نمایندگان مجلس در نامه‌ای این کار را تکریم کردند و رئیس قوه قضائیه نیز از این کار حمایت کردند و ما نیز به سهم خود هر گامی که در مسیر امنیت و صلاح این مردم باشد را مورد تائید و حمایت قرار می‌دهیم و سفارش می‌کنیم که عزیزان نیروی انتظامی مهر و محبت را با قاطعیت در آمیزند چرا که کسی که مرتکب خطایی می‌شود بیمار است و نباید با بیمار با خشونت رفتار کرد.

خاتمی همچنین با اشاره به ایام اربعین حسینی گفت:‌ بحمدالله حال و هوای اربعین کشور را فراگرفته و هر کجای کشور می‌رویم از زیارت امام حسین (ع) می‌شنویم و خوشا به حال زائران کربلا.

وی تاکید کرد: ان‌شاءالله مسئولان همچنان که تاکنون با مواکب حسینی همراهی کردند تا انتها همراه زائران سالار شهیدان باشند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به هفته بسیج اظهار کرد: بسیج بینی و بین‌الله ذخیره ارزشمند الهی برای امت‌هاست و پیروزی‌هایی که دم به دم در سوریه صورت می‌گیرد توسط بسیج این کشور است. همچنین در عراق و ایران اسلامی این نهاد با برکت همواره غوغا کرده است.

خاتمی با بیان این‌که «بسیج یک نهاد نیست بلکه یک فرهنگ است» تصریح کرد: بسیجی از عمق جان خداباور است، فرهنگ بسیجی تدین در همه عرصه‌ها است،‌ بسیجی سیاسی است اما سیاست زده نیست و در همه عرصه‌های معنوی برترین است.

وی ادامه داد: بسیجی با اخلاق است و فرهنگ بسیج فرهنگ بصیرت است چرا که علمدار دین بوده و دشمن را می‌شناسد. در عین حال بسیجی‌ها از طعنه‌ها و نیش‌ها نمی‌رنجند و ولایت‌مدار هستند و تنها حجت شریعی ولایت می‌دانند نه جناح، حزب و گروه.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های عبادی این هفته نیز به سبک زندگی دینی اشاره کرد و با تاکید بر حق‌مداری، انکار حق را در هواپرستی دانست و گفت: حق‌مداری ابعادی دارد که شامل حق‌گویی، حق‌پذیری، کمک به اقامه حق و صبوری در مسیر حق است.

خاتمی تاکید کرد:‌ انسان در حرف زدن همواره باید طرف حق را بگیرد نه طرف فرزند، برادر و هم جناحی و هم‌گروهی، اهل برپایی عدالت اجتماعی باشد و در همه عرصه‌های حکومتی، قانونی، اقتصادی و اجتماعی عدالت و قسط را بر پا کنید.
 
 
وی افزود: اگر می‌خواهید در زندگی خود با تقواترین را پیدا کنید سراغ حق‌گوترین بروید این یک ارزش است که انسان در جامعه حق‌گویی را بر هر ملاحظه دیگری ترجیح دهند اما برخی حق‌گویی را بلدند اما حق پذیر نیستند.

امام جمعه موقت تهران همچنین گفت: در مجلس شورای اسلامی اخیرا رسمی باب شده که به نظرم بخشی از زندگی دینی است. این که نمایندگان از آقای وزیر سوال می‌کنند و وزیر نیز پاسخ می‌دهد و نماینده می‌گوید قانع شده یا قانع نشده است و بدون هیچ ملاحظه‌ای این موضوع مورد پذیرش قرار می‌گیرد. بنابراین حق‌مداری این است که باب انتقاد باز باشد و افراد، مردم و مسئولین حق‌پذیر باشند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32