عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:

حضرت زینب (س) چهره نفاق و استکبار را افشا کردند

کد خبر: 5633
15/11/20 - 9:29 ب.ظ

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: حضرت زینب (س) چهره نفاق و استکبار را افشا کردند و نقش اصلی در پیام‌آوری عاشورا به دست زنان و خانواده است.

به گزارش پایگاه پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس ، کبری خزعلی پیش از ظهر پنج شنبه بیست و هشتم آبان در همایش زینبیون در محل خانه شهر کرمان با اشاره به ابعاد حرکت حضرت زینب (س) اظهار داشت: همراهی با امام زمان (عج) از شروط ضمن عقد حضرت بود، در آن زمان جایگاه ولایت به خلافت تغییر کرده بود و رسالت حضرت افشا کردن این مسئله بود.

وی ابراز داشت: حرکت حضرت زینب (س) و کاروان زنان و خاندان اهل‌بیت (ع) سبب نهادینه کردن عاشورا شد و اثرگذاری جایگاه زن و خانواده را در مورد انقلاب اسلامی هم داشتیم.

خزعلی تصریح کرد: حضرت زینب (س) چهره نفاق و استکبار را افشا کردند، نقش اصلی در پیام‌آوری پیام عاشورا به دست زنان و خانواده است.

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان کشور با بیان اینکه در رعایت حجاب و عفاف و … نباید کوتاهی کرد، ادامه داد: آثار نفوذ فرهنگی دشمن را می‌بینیم و برای همین رهبری تذکر می‌دهند، افشاگری چهره کفر و نفاق کار زینبیون و فاطمیون است.

خزعلی، عنوان کرد: تعرض به عفاف و حجاب درد بزرگ حضرت زینب (س) بود، و فرمودند اگر دین ندارید، حداقل آزاده باشید، عاشورا درس عفت، دینداری و اخلاق است.

وی خاطرنشان کرد: برائت در همه ابعاد نظری و عملی دین بر ولایت مقدم است، باید چهره دشمن را بشناسیم.

خزعلی با بیان اینکه بعضی مشاوره‌ها، راه نفوذ را باز می‌کند و خودی‌ها، عاشورا را به وجود آوردند، گفت: از جمله این افراد اشعث و شمر است که با همین مشاوره‌ها، غیرخودی شدند، اگر زمینه نفوذ را داشته باشیم ما را غیرخودی می‌کنند.

وی افزود: کار فرهنگی و الگوسازی و دادن امکانات کافی و پرکردن بازار از نمونه‌های مطلوب حجاب و عفاف و از خانواده دولت بخواهند و بعد هم به معاونت زنان اعلام شد، اما الان دو سال و نیم گذشته است.

خزعلی گفت: در دهه عاشورا آوازه‌خوانی زن با آن اهانت به حضرت اباعبدالله را شاهد هستیم و برای همین است که آیت‌الله مکارم اجازه ملاقات به وزیر ارشاد ندادند.

این مسئول با اشاره به اینکه ۱۱ میلیون ازدواج نکرده و ۴ میلیون ازدواج متزلزل شده در کشور وجود دارد، ادامه داد: بسیار زجر می‌کشم از اینکه کار فحشاگران که در قرآن نهی شده است با کار یک کارگر مقایسه می‌شود.

وی خطاب به مردم کرمان گفت: شما واقعه مسجد جامع را رقم زدید و در دفاع مقدس خوب ظاهر شدید، شما انقلاب و جنگ را پشتیبانی کردید و در حال حاظر بهترین دانشگاه کشور در مسائل ارزشی دانشگاه کرمان است که در نمودار رعایت ارزش‌ها بالاست.

خزعلی با تأکید بر توجه به مدرسه، منزل و مسجد و اینکه هر مسجد باید یک پایگاه برای ظهور باشد، وظیفه زنان امروز را معرفت و شناخت و تسری دادن این معرفت به جامعه دانست.

وی افزود: زنانی که در ظهور بیشترین خدمت را می‌کنند اهل استقامت، جهاد، مبارزه، بصیرت و دفاع از ولایت هستند و‌ لحظه‌ای از آموزش تفسیر و نهج‌البلاغه و … دست برندارند.  

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32