کد خبر: 5603
15/11/18 - 8:25 ب.ظ

مسئول امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: : امروزه حتی ساده ترین قشر روستایی هم در معرض الگوهای ماهواره ای قرار گرفته اند به طوری که حتی لباس های کردی زنان که خود دارای نوعی حجاب برتر و کامل است براساس الگوهای ماهواره ای تبییین می شود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از آفتاب دل، سعیده لشکری مسئول امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان در جلسه ی کمیته عفاف و حجاب که پیش از ظهر امروز در استانداری برگزار شد اظهار کرد: طبق آمار ۹۸ درصد از زنان در داخل سازمان ها پوشش اسلامی را رعایت می کنند اما متاسفانه می بینیم که بد حجابی روز به روز در جامعه در حال رشد است .

وی گفت: زنان در حاشیه شهربیشتر درمعرض بد حجابی قرار دارند لذا لازم است کلینیک های مشاوره ای در چندین نقطه از این مناطق جهت ارائه خدمات و آموزش به بانوان قرار داده شود .

وی با بیان اینکه برنامه های انگیزشی بالاترین بُرد را در بحث عفاف و حجاب دارد افزود: موج آسیب های اجتماعی متاسفانه دامنگیر بسیاری از زنان و دختران امروزی ما شده است و یکی از مسائلی که به این حوزه دامن می زند ماهواره است .

وی با اشاره به سخنان معظم له که فرمودند هر جا که قرار داریم جبهه ی فرهنگی است خاطر نشان کرد: برای اجرای هر کاری باید همواره دغدغه های فرهنگی وجود داشته باشد تا بتوانیم دلسوزانه در این امر کار کنیم.

لشکری اظهار کرد: لباس کردی  به خاطر زیبایی و تنوع فراوان، سنگینی و وقاری که به افراد می دهد، پوشش کاملی محسوب می شود و پایبندی  مردم کردستان به سنت باعث شده است که تا به امروز  اصالت خود را حفظ کنند، اما این امر در سالهای اخیر با واردات لباس از کشورهای خارجی که هر روز رونق بیشتری می گیرد و لباسهای محلی در حال از دست دادن رونق خود به مرور زمان هستند که این مسئله زمینه های لازم را برای دور شدن از فرهنگ غنی کردی فراهم کرده است.

وی ادامه داد: امروزه حتی ساده ترین قشر روستایی هم در معرض الگوهای ماهواره ای قرار گرفته اند به طوری که لباس های کردی زنان که خود دارای نوعی حجاب برتر و کامل است براساس الگوهای ماهواره ای تبییین می شود.

وی در پایان گفت: دشمن در حال تدارک یک جنگ تمام عیار فرهنگی و یک شبیخون فرهنگی است در بُعد فرهنگی نیز دشمن هر چه که توان داشته سرمایه گذاری کرده است تا شبکه های ماهواره با تهی کردن جامعه از درون اسباب از هم پاشیدگی جمهوری اسلامی که متکی بر مردم مسلمان می باشد را فراهم آورد و این امر نیازمند پاره اندیشی و دلسوزی مناسب از سوی مسئولین امر فرهنگ و انجمنها و فعالان فرهنگی در سطح استان است.

 

انتهای پیام/

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32