کد خبر: 5593
15/11/17 - 2:50 ب.ظ

رییس سازمان تبلیغات اسلامی منوجان با اشاره به تضعیف باورهای خانواده ها، گفت: واقعیت این است که در خصوص مسئله عفاف و حجاب برنامه ریزی واحد و منسجمی نداریم؛ لذا خروجی کارهای ما نیز راضی کننده نیست.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از شبستان،  حجت الاسلام مجید پوراسلامی گفت: مهم ترین عامل در بررسی مسئله حجاب، خانواده ها هستند؛ یعنی نوع نگاه و رویکرد خانواده ها تاثیر مستقیم بر تربیت فرزندان و در نتیجه نوع پوشش آنان خواهد داشت.

 

وی افزود: ما باید در چند مقطع برای مسئله حجاب برنامه ریزی داشته باشیم که علاوه بر خانواده و والدین باید در مدارس، دانشگاه ها، مساجد و گروه همسالان برنامه های اثرگذاری داشته باشیم.

 

رییس سازمان تبلیغات اسلامی منوجان ادامه داد: اصل و اساس خانواده است؛ وقتی در خانواده این مسئله رعایت نشود و برای آن ارزشی قائل نباشند، چه انتظاری می رود که فرزند آن خانواده امر حجاب را رعایت کند.

 

حجت الاسلام مجید پوراسلامی تصریح کرد: باید همه سازمان های مرتبط، خانواده ها و مکان های فرهنگی مانند مسجد، هیئات مذهبی وبسیج دارای یک برنامه منسجمی باشند؛ لذا در این صورت است که اثرگذاری را در جامعه خواهیم دید.

 

به گفته وی متاسفانه در نتیجه عوامل مختلف باورهای خانواده ها تضعیف شده است و این یک زنگ خطر بسیار مهمی است؛ چراکه بر روی نسل های آینده تاثیر خواهد گذاشت؛ لذا باید در این زمینه یک فکر اساسی کرد و با وحدت رویه راه حلی برای این مسئله پیدا کرد.

 

وی با اشاره به اینکه این برنامه ریزی باید در تمام مقاطع سنی صورت بگیرد، افزود: زمانی ما شاهد حرکت وسیع و تاثیرگذاری خواهیم بود که همه اقشار جامعه دارای دغدغه فرهنگی شوند .

 

رییس سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که در خصوص مسئله عفاف و حجاب برنامه ریزی واحدی نداریم؛ لذا خروجی کارهای ما هم راضی کننده نیست.

 

وی با بیان اینکه تولید برنامه ها باید دارای محتوایی متناسب با نیاز بخصوص جوانان باشد، افزود: پیشنهاد اینجانب این است که یک برنامه واحدی تدارک دیده شود و به صورت شهرستانی به همه سازمان ها ابلاغ شود و در ادامه خروجی این فعالیت ها مورد بررسی قرار گیرد.

 

حجت الاسلام مجید پوراسلامی گفت: از طرف دیگر نباید فراموش شود که کشور ما مورد هجوم سنگین فرهنگی دشمن با ابزارهای مختلف است؛ لذا در نقطه مقابل ما نیز باید دارای برنامه هایی اقناعی برای نوجوانان و جوانان باشیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32