کد خبر: 5590
15/11/17 - 1:40 ب.ظ

سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به ایجاد سامانه ثبت تخلفات رانندگی ، گفت: افرادی که کشف حجاب کرده، هنجارها را رعایت نکنند و حرکات نمایشی و خطرآفرین انجام دهند ، ممنوع الخدمت می شوند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از  میدان ۷۲، سردار سعید منتظرالمهدی روز یکشنبه در پنجمین نشست خبری خود افزود: سامانه جدیدی برای ثبت تخلفات رانندگی در اختیار مسوولان ، مدیران کشور و ماموران نیروی انتظامی قرار گرفته تا مواردی از جمله بدحجابی ، حرکات نمایشی و خطر آفرین و تخطی از هنجارها را اعلام کند.

وی ادامه داد: با اشاره به صحبت های اخیر فرمانده نیروی انتظامی مبنی بر پیگیری در برخورد با هنجارشکنان و افرادی که حین رانندگی ، هنجارها را رعایت نمی کنند، افرادی که دور دور کرده ، کشف حجاب کرده یا برای نوامیس مزاحمت ایجاد می کنند، افزود: چنانچه افراد هنجارها را رعایت نکنند با آنان برخورد می شود چراکه لازمه زیست هنجارمند رعایت هنجارها در جامعه است.

وی ادامه داد: حجاب هنجاری است که در جامعه اسلامی ما پذیرفته شده و رعایت آن برای همگان الزامی است چراکه براساس مصوبه ۴۲۷ شورای انقلاب فرهنگی که به ۲۶ دستگاه برای اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب ابلاغ شده ، پلیس آخرین دستگاه ها بین ۲۶ دستگاه است؛ براین اساس چنانچه همه دستگاه ها به وظیفه خود به درستی عمل کنند نیازی به حضور پلیس نخواهد بود.

منتظر المهدی گفت: کم کاری نهادها پلیس را ملزم به اقدامات سلبی می کند از این رو از دختران و زنان ایرانی درخواست داریم تا با رعایت هنجارها پلیس را یاری کنند.

وی افزود: براساس آمارها بیشتر تعرض ها به خانم هایی انجام می شود که پوشش مناسب نداشته چراکه برخی بدپوششی ها و بی حجابی ها اثرات روحی و روانی در جنس مخالف بر جا گذاشته که جبران ناپذیر است چه بسا خانواده هایی به این علت از هم پاشیده شده است.

سخنگوی نیروی انتظامی ، امر به معروف و نهی از منکر یک توصیه اسلامی و برهمگان واجب دانست و گفت: چنانچه همه به میدان بیایند و امر به معروف انسانی ، اسلامی و لسانی نهادینه شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد بنابراین به موجب ماده ۶۳۸ و ۶۳۹ قانون مجازات اسلامی در مواردی که برخی رفتارها موجب جریحه دار شدن عفت عمومی و کشف حجاب در جامعه شود ، پلیس به عنوان ضابط قضایی باید برخورد کند به همین دلیل سامانه ثبت تخلفات ایجاد شده و این سامانه در اختیار تعدادی از مسوولان ، مدیران کشور و ماموران نامحسوس نیروی انتظامی در سراسر کشور قرار گرفته است که افرادی معتمدی برای پلیس هستند که در صورت مشاهده رانندگانی که از هنجارها تخطی کرده ، کشف حجاب کنند یا حرکات مخاطره آمیز انجام دهند، شماره پلاک آنها ارسال ، به پلیس امنیت احضار و ممنوع الخدمت می شوند تا وضعیت آنان مشخص شود.

منتظر المهدی افزود: درصورت مشاهده پلیس های راهبر و امنیت اخلاقی در مورد کشف حجاب داخل خودرو ، خودرو به پارکینگ منتقل و رسیدگی قانونی انجام خواهد شد و با هماهنگی مراجع قضایی در صورتی که شکایتی ارایه شود، شکایت مورد رسیدگی قرار می گیرد.

وی در مورد جریمه نقدی اینگونه خودروها خاطرنشان کرد: پلیس راهبر با توجه به حکم دادستانی به محض مشاهده خودرو ، در مرحله اول آن را به مدت یک هفته به پارکینگ منتقل کرده و رسیدگی به جرایم انجام می شود از این رو برخی مصادیق جریمه نقدی و برخی تحویل مراجع قضایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: در کل کشور طی یک هفته گذشته حدود ۱۰ هزار خودرو در این خصوص تذکر گرفته اند و بیش از دو هزار خودرو کلاسه و پرونده شدند که این موارد در حال رسیدگی است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32