کد خبر: 5587
15/11/17 - 12:30 ب.ظ

رئیس سازمان داوطلبان و مشاور امور بانوان جمعیت هلال‌احمر گفت: به ارتقای سلامت زنان آحاد جامعه، زنان آسیب‌دیده، زنان سرپرست خانوار و در معرض خطر توجه ویژه‌ای داریم و ارتقای سلامت جسم و روان آن‌ها را در دستور کار قرار داده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از  خبرگزاری موج، فرحناز رافع در چهاردهمین نشست دوره ای مشاوران امور زنان وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ادارات که با حضور معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده و روسای سازمان‌های تابعه هلال احمر روز گذشته در این جمعیت برگزار شد، با اشاره به فعالیت‌های گسترده این جمعیت در حوزه خاص زنان گفت: سرلوحه برنامه‌های ما، بیانات مقام معظم رهبری، برنامه‌های رئیس جمهوری و همچنین رئیس جمعیت هلال احمر در حوزه زنان است.

رافع با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در حوزه زنان در ۴ محور کلی فعالیت می‌کند، افزود: برنامه‌های سلامت محور یکی از مهم‌ترین محورهای فعالیت هلال احمر در این حوزه است.

وی در ادامه گفت: در این حوزه به ارتقای سلامت آحاد جامعه، زنان آسیب‌دیده، زنان سرپرست خانوار و در معرض خطر توجه ویژه‌ای داریم، ارتقای سلامت جسم و روان آن‌ها را در دستور کار قرار داده‌ایم و تلاش می‌کنیم خدمات با کیفیت و فراگیری را برای زنان آسیب‌دیده از سوانح با تکیه بر ظرفیت داوطلبان هلال احمر تأمین کنیم.

مشاور امور بانوان جمعیت هلال‌احمر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را از دیگر محورهای برنامه‌های جمعیت هلال‌احمر ذکر و اظهار کرد: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و آسیب‌هایی که حین حوادث رخ می‌دهد، یکی دیگر از محورهای فعالیت‌های ماست. راهبرد ما در این زمینه توسعه کمی و کیفی حضور زنان و مشارکت در کمک‌رسانی، آگاه‌سازی و حساسیت‌زایی در جامعه است.

رئیس سازمان داوطلبان، توسعه فرهنگ عفاف و حجاب با تاکید بر نسل جوان و ارتقای آموزش بین زنان کارمند و آحاد جامعه را از دیگر محورهای فعالیت جمعیت هلال‌احمر بر شمرد و گفت: تلاش می‌کنیم در هر خانواده یک امدادگر داشته باشیم. در این زمینه برنامه‌های متعدد آموزشی، طراحی شده است و به تشکیل تیم‌های امدادی اقدام کرده‌ایم به گونه‌ای که زنان در حوادث به عنوان مکمل در کنار مردان به امدادرسانی می‌پردازند.

رافع، آخرین محور که مورد تاکید رئیس جمعیت هلال احمر قرار دارد را نیز ارتقاء آموزش میان زنان کارمند و شاغل و زنان آحاد جامعه و در راستای تحقق هر خانواده یک امدادگر عنوان کرد و گفت: ترویج فرهنگ نوعدوستی و انسان‌دوستی راهبرد ما در این محور است که تشکیل تیم‌های امدادی توانان در سراسر کشور مصداق اجرای این محور است.

مشاور امور بانوان جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه یکی از آموزش‌های مهم برای ما فعالیت‌های بشردوستانه است، گفت: در این زمینه نیز اقداماتی انجام دادیم، علاوه بر آن به توانمندسازی زنان پرداخته‌ایم و در این حوزه تلاش کرده‌ایم از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد بهره بریم. به عنوان نمونه با راه‌اندازی بازارچه‌های خیریه، در روستاها و مناطق کم برخوردار تلاش کردیم از منابع حاصل از آن برای تأمین هزینه‌های کودکان سرطانی و بیماران صعب‌العلاج بهره بریم.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32