کد خبر: 5579
15/11/17 - 9:10 ق.ظ

مسئول فرهنگی بسیج دانشجویی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه حجاب تابعی از شرایط زمانی و مکانی است، گفت: سوالات جدی در مورد حجاب در سطح جامعه وجود دارد که باید به آن پاسخ داد. البته اکنون حجاب ابزاری برای یک عده شده که از این طریق مقاصدی را دنبال کنند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب  به نقل از خبرگزاری دانشجو: مهدی خواجه، مسئول فرهنگی بسیج دانشجویی آذربایجان غربی، با اشاره به تریبون آزاد که بسیج دانشجویی در دانشگاه پیام نور برگزار کرد، گفت: برنامه هایی که در این راستا انجام می شود جهت آگاهی دانشجویان و بیداری دانشجو از مسائلی که غافلند و شاید در آینده مشکلاتی در خانواده به وجود آورند.

وی با اشاره به اینکه حجاب تابعی از شرایط زمانی و مکانی است، افزود: سوالات جدی در مورد حجاب در سطح جامعه وجود دارد که باید به آن پاسخ داد. البته اکنون حجاب ابزاری برای یک عده شده که از این طریق مقاصدی را دنبال کنند که کمترین اثر و کمترین بازخورد آن برای دختران جوان جامعه ما این است که احساس می کنند شرایطی برای رشد و کمال آنها نیست؛ اما باید توجه داشت که به قول شهید مطهری حجاب محدودیت نیست؛ بلکه مصونیت است.

مسئول فرهنگی بسیج دانشجویی آذربایجان غربی تأکید کرد: اگر ما یاد بگیریم که هر کس یک حریمی دارد و نباید به خودش اجازه دهد که وارد حریم شخص دیگری شود یا آن حریم را بشکند، معنای حجاب تحقق یافته است، اصل مسئله این است که جامعه برای خودش راهی را انتخاب کند که به سلامت جامعه و زندگی افراد منتهی شود.

مهدی خواجه در پایان به انحصاری نبودن حجاب به زن اشاره کرد و گفت: باید توجه داشت که اولاً حجاب منحصر به زن نیست، شامل مرد نیز می شود. ثانیاً ما مرهون وجود زن هستیم، نمی توانیم نقش زن را از جامعه حذف کنیم. زن و مرد در جامعه در کنار هم و با هم اثرگذار و اثر بخش هستند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32