مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل:

عملکرد نهادهای اردبیل در بخش حجاب و عفاف ارزیابی می‌شود

کد خبر: 5574
15/11/17 - 12:13 ق.ظ

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل گفت: عملکرد نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل در بخش عفاف و حجاب و حقوق شهروندی بازرسی و ارزیابی می شوند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از تسنیم از اردبیل، شفیع شفیعی صبح روز دوشنبه، در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان اردبیل اظهار داشت: عملکرد نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل در بخش عفاف و حجاب و حقوق شهروندی بازرسی و ارزیابی می شوند.

وی گفت: این بازرسی به منظور پایش اجرای برنامه‌های ۹گانه  صیانت از حقوق شهروندی و دهگانه  عفاف و حجاب در دستگاه‌های اجرایی از ابتدای آذرماه امسال توسط بازرسان صیانت از حقوق شهروندی استان انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی که به نحوی با مردم در ارتباط هستند باید آماده پاسخگویی به تیم بازرسی ستاد صیانت از حقوق شهروندی استان باشند و در این راستا همکاری لازم را به عمل آورند.

شفیعی با اشاره به ترویج شعائر اسلامی و تحکیم مبانی دینی و اسلامی در حوزه صیانت از حقوق شهروندی بیان کرد: تعیین سیاست‌ها و راهبردهای صیانت از حقوق شهروندی، آموزش و توانمندسازی دستگاه‌های اجرایی،  فضاسازی و تبلیغات محیطی، تشویق و ترغیب، بررسی وضعیت حقوق شهروندی و اطلاع رسانی و آگاهسازی شهروندان از جمله برنامه‌های اعلام شده در زمینه صیانت از حقوق شهروندی است که بایستی دستگاه‌های اجرایی در مورد اجرا و عملیاتی کردن آنها گام‌های موثری بردارند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل توجه به اهمیت عفاف و حجاب در جامعه برای اجرای فریضه  امر به  معروف و نهی از منکر و تقویت  باورهای دینی را در این راستا موثر دانست و افزود: باید در این راستا تمامی دستگاه‌های مربوطه تلاش و جدیت کنند.

وی با تاکید بر اجرای برنامه‌هایی در حوزه حجاب و عفاف توسط دستگاه‌های اجرایی استان اظهار کرد: برگزار ی نمایشگاه، توزیع  بروشور و بسته‌های فرهنگی، برگزاری گفتمان های دینی در حوزه  عفاف و حجاب و رعایت حقوق شهروندی از جمله اقدامات موثر در این حوزه است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32