مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل:

عملکرد نهادهای اردبیل در بخش حجاب و عفاف ارزیابی می‌شود

کد خبر: 5574
15/11/17 - 12:13 ق.ظ

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل گفت: عملکرد نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل در بخش عفاف و حجاب و حقوق شهروندی بازرسی و ارزیابی می شوند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از تسنیم از اردبیل، شفیع شفیعی صبح روز دوشنبه، در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان اردبیل اظهار داشت: عملکرد نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل در بخش عفاف و حجاب و حقوق شهروندی بازرسی و ارزیابی می شوند.

وی گفت: این بازرسی به منظور پایش اجرای برنامه‌های ۹گانه  صیانت از حقوق شهروندی و دهگانه  عفاف و حجاب در دستگاه‌های اجرایی از ابتدای آذرماه امسال توسط بازرسان صیانت از حقوق شهروندی استان انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی که به نحوی با مردم در ارتباط هستند باید آماده پاسخگویی به تیم بازرسی ستاد صیانت از حقوق شهروندی استان باشند و در این راستا همکاری لازم را به عمل آورند.

شفیعی با اشاره به ترویج شعائر اسلامی و تحکیم مبانی دینی و اسلامی در حوزه صیانت از حقوق شهروندی بیان کرد: تعیین سیاست‌ها و راهبردهای صیانت از حقوق شهروندی، آموزش و توانمندسازی دستگاه‌های اجرایی،  فضاسازی و تبلیغات محیطی، تشویق و ترغیب، بررسی وضعیت حقوق شهروندی و اطلاع رسانی و آگاهسازی شهروندان از جمله برنامه‌های اعلام شده در زمینه صیانت از حقوق شهروندی است که بایستی دستگاه‌های اجرایی در مورد اجرا و عملیاتی کردن آنها گام‌های موثری بردارند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل توجه به اهمیت عفاف و حجاب در جامعه برای اجرای فریضه  امر به  معروف و نهی از منکر و تقویت  باورهای دینی را در این راستا موثر دانست و افزود: باید در این راستا تمامی دستگاه‌های مربوطه تلاش و جدیت کنند.

وی با تاکید بر اجرای برنامه‌هایی در حوزه حجاب و عفاف توسط دستگاه‌های اجرایی استان اظهار کرد: برگزار ی نمایشگاه، توزیع  بروشور و بسته‌های فرهنگی، برگزاری گفتمان های دینی در حوزه  عفاف و حجاب و رعایت حقوق شهروندی از جمله اقدامات موثر در این حوزه است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32