کد خبر: 5570
15/11/17 - 12:03 ق.ظ

معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران بر لزوم تشکیل ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در سازمان‌ها و نهادهای استان تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از مهر، علیرضا یونسی ظهر یکشنبه در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در سالن شماره یک استانداری مازندران بابیان اینکه باید از هر امری که موجب خدشه در عفاف و حجاب می‌شود، جلوگیری شود اظهار داشت: با توجه به اینکه انسان شریف‌ترین مخلوق، امانت‌دار و جانشین خدا درروی زمین است باید وظایف و دستورات خداوند به‌درستی عمل کند.
وی بابیان اینکه ارزش انسان از ارزش معادن طلا و نقره بسیار بالاست که این رسالت انسان را نشان می‌دهد، تصریح کرد: مردم ایران در همه تاریخ موحد بوده‌اند و انقلاب جمهوری اسلامی بافرهنگ‌ترین انقلاب جهان است.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران با اشاره به اینکه شعار مردم در زمان انقلاب برخلاف انقلاب‌های دیگر دنیا فرهنگ، دین، معرفت و فضیلت بوده است گفت: با پیروزی انقلاب این‌ها در کشور توسعه و گسترش‌یافته است.
یونسی بابیان اینکه معرفت‌ها به سمت فضیلت سوق پیداکرده است، اذعان داشت: نور فرهنگ حقیقی شیعه در کشور تجلی‌یافته است.
وی بابیان اینکه دولت و نظام جمهوری اسلامی همواره به دنبال رشد و فضیلت اخلاقی است و برای دولت تدبیر و امید رشد فضیلت‌های اخلاقی، راست‌گویی و صداقت به مردم بسیار مهم و باارزش است، تصریح کرد: سازمان‌های دولتی که بخشی از وظایف خود را به بخش‌های خصوصی واگذار کرده‌اند باید ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در سازمان‌ها تشکیل شود.
یونسی با اعلام اینکه ضعف هاو مشکلات باید مورد ارزیابی قرار گیرد، افزود: حوزه فرهنگ یک حوزه گسترده، پیچیده و عمیق است که باید معرفت در مدارس، خانواده،  دانشگاه و جامعه گسترش یابد و این امر یک وظیفه عمومی و همه  مشارکت داشته باشند.
وی به رعایت عفت جسمانی در پوشش مردان وزنان تأکید کرد و افزود: اساسی‌ترین حوزه در جامعه آموزش‌وپرورش و خانواده آن است که باید ارزش اخلاقی و معیار آن به سمت فضیلت سوق داده شود و از آن حمایت شود.
یونسی به برگزاری و گسترش  نمایشگاه‌های لباس و فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تأکید کرد و گفت: تابلوهای شهری نباید فقط برای کسب درآمد دستگاه‌های اجرایی باشد بلکه باید برای تبلیغات حجاب و عفاف هم از آن استفاده شود.
وی با اعلام اینکه هیچ سرمایه‌ای ارزشمندتر از سرمایه اجتماعی در کشور نیست، اظهار داشت: سرمایه اجتماعی کشور مردم هستند که در زمان‌های مختلف و انتخابات به‌نوعی نسبت به‌نظام، انقلاب و ارزش‌های آن اعلام وفاداری می‌کنند.
یونسی تصریح کرد: در حوزه حفظ حقوق شهروندی و رعایت منزلت و حرمت مردم به‌ویژه دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی نقش برجسته‌ای دارند.
وی با اشاره به دستورالعمل وزارت کشور پیرامون ساماندهی فعالیت دفاتر بخش خصوصی تحت نظارت دستگاه‌های دولتی، گفت: باید در جهت صیانت از حقوق شهروندی و افزایش رضایتمندی مردم برای افزایش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه صورت گیرد.

 انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32