کد خبر: 5563
15/11/16 - 11:30 ب.ظ

سفارت کشور پادشاهی عربستان سعودی از تمام شهروندان زن سعودی حاضر در فرانسه خواست از استفاده از روبنده و نقاب جدا خودداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از تسنیم سفارت کشور پادشاهی عربستان سعودی در شهر پاریس پایتخت فرانسه از تمام شهروندان سعودی مقیم و ساکن فرانسه خواست از نقاب و روبنده استفاده نکنند.
سفارت عربستان سعودی در این‌باره چنین اعلام کرده است: به احترام قانونی که در آن کشور اقامت دارید، در ۳۶۵ روز سال از استفاده از روبنده و نقاب در آن کشور خودداری کنید، و هر زن سعودی که از این قانون پیروی نکند، باید متقابلا احکام قانونی آن کشور را بپذیرد، و عواقب قانونی ناشی از استفاده از روبنده و نقاب را تحمل کند.
علی القرنی کادار سفارت عربستان سعودی در پاریس همچنین اعلام کرده است، از تمام شهروندان سعودی ساکن فرانسه می خواهیم، تحت هیچ شرایطی از محل اقامت خود خارج نشوند، و از نقل و انتقال شبانه در شهرهای مختلف فرانسه خودداری کنند، و از نزدیک شدن به مناطق مشکوک و خطرناک خودداری کنند، چرا که بعد از حوادث اخیر تروریستی در پاریس احتمال وقوع هر اتفاقی ممکن است.
به موجب قانون کشور فرانسه پوشاندن صورت در اماکن عمومی ممنوع است و کسانی که از این امر تخلف کنند، جریمه‌ای نقدی باید بپردازند که می‌تواند این مبلغ جریمه تا ۱۵۰ یورو هم برسد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32