کد خبر: 5546
15/11/15 - 10:10 ب.ظ

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم باتاکید بر الگوگیری زنان و دختران جامعه از حضرت زهرا(س) در موضوع حجاب گفت: با الگوگیری از عفاف وحجاب حضرت فاطمه (س) و نشر آن در جامعه برای دختران و زنان فرهنگ سازی مناسبی داشته باشیم و به این صورت به جامعه ای با فرهنگ فاطمی دست پیدا کنیم.

آیت الله علی اکبرمسعودی خمینی در گفت و گو با پایگاه خبری حجاب با تاکید بر اهمیت موضوع حجاب در جامعه اسلامی اظهار داشت: حجاب سبب می‌شود تا جامعه از نظر اخلاقی به رشد و شکوفایی مناسبی برسد، زنان جامعه ما فرزندان مان را تربیت می‌کنند و اگر خانم بی حجابی فرزندی را تربیت کند که همانند خودش باشد جامعه بی بند و بار می‌شود وبه  جامعه ای تبدیل می‌شود که به دنبال خواسته‌های نفسانی است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه  با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تخریب فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه افزود: برخی افراد در حال تبلیغ این موضوع هستند که مفهوم عفاف و حجاب گرفتن آزادی زنان است، انسان موجودی است که برای ابدیت خلق شده و همانند کشتی نوح است که در خاک درست می‌شود ودر دریا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیت الله خمینی با بیان این که فعالیت های  فرهنگی در راستای نشر حجاب در جامعه انجام شود، بیان کرد: یکی از اقدامات مناسب جهت توجه به موضوعی نامگذاری آن است اما در کنار این نامگذاری باید به اصل آن مسئله توجه شود و تلاش شود تا نشر فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه صورت بگیرد

استاد حوزه علمیه با تاکید بر این که حجاب محدودیت نیست بلکه مصونیت است، بیان کرد: این که گفته می‌شود باید عفاف و حجاب داشته باشیم از این جهت نیست تا آزادی زنان گرفته شود، زنان همانند گلی هستند که باید همیشه صحیح و سالم باشند وبه  تربیت فرزندان صالح و شایسته بپردازند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با اشاره به فضائل و کرامات حضرت زهرا (س) اظهار داشت: هنگامی که انسان کوری در منزل حضرت زهرا (س) آمد ایشان از وی چادر پوشید و هنگامی که به حضرت فاطمه (س) گفته شد آن شخص کور است و شما را نمی‌بیند که ایشان در پاسخ فرمود من وی را می‌بینیم و باید حجاب خود را رعایت کنم که این موضوع نشان دهنده ارزش  و اهمیت حجاب نزد ائمه معصومین(ع) است.

 
آیت الله مسعوی خمینی باتاکید بر الگوگیری زنان و دختران جامعه از حضرت زهرا(س) در موضوع حجاب گفت: با الگوگیری از عفاف وحجاب حضرت فاطمه (س) و نشر آن در جامعه برای دختران و زنان فرهنگ سازی مناسبی داشته باشیم و به این صورت به جامعه ای با فرهنگ فاطمی دست پیدا کنیم.

استاد حوزه علمیه با اشاره به آثار و برکات حجاب برای جامعه  تصریح کرد: ما باید عفاف و حجاب را در جامعه رواج دهیم و با اخلاق و فهم و درک به زنان اهمیت حجاب را نشان دهیم، عفاف و حجاب زوی نیست و باید به زنان جامعه خویش بگوییم که حجاب برای شخصیت بخشی به آن‌ها است و خود آن‌ها از آن سود می‌برند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32