کد خبر: 5531
15/11/15 - 9:15 ق.ظ

“اشلی دیوین” دختر آمریکایی است که پس از آشنایی با دین اسلام و تصمیم به برگزیدن این دین الهی، با وجود آگاهی از سختی‌های حجاب در غرب، با افتخار پوشش اسلامی را انتخاب می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از میزان، “اشلی دیوین” دختر آمریکایی اهل کالیفرنیا است که برای تحصیل در یکی از دانشگاه‌های انگلستان به این کشور سفر می‌کند؛ وی در جریان تحصیل در لندن با دختران و زنان محجبه زیادی برخورد می‌کند و با کنجکاوی در مورد نوع پوشش آنان زمینه آشنایی وی با دین مبین اسلام فراهم شده و مسلمان می‌شود.

از نظر اشلی حجاب نوعی وقار و زیبایی خاصی به دختران مسلمان می‌بخشد. وی درباره نحوه گرایش خود به دین اسلام می‌گوید:

“زمانی‌که درباره اسلام مطالعه می‌کردم و می‌خواستم درباره حقیقت این دین مطلع شوم، یکی از چالش‌های اصلی من “حجاب” در این دین بود.

من آدمی نیستم که چیزی را به طور نصفه و نیمه انجام دهم، یا باید از مسلمان شدن انصراف می‌دادم یا باید حجاب کامل را انتخاب می‌کردم.

مدت‌ها پس از این‌که فهمیدم تنها نیاز من در طول زندگی پذیرش دین اسلام است، هم‌چنان با این‌که چگونه پس از سال‌ها بی‌حجابی باید محجبه شوم و این که خانواده و دوستانم در این رابطه چه نظری دارند، مشکل اساسی داشتم.

بنابراین تصمیم گرفتم گام به گام عمل کنم؛ برای نخستین گام فقط روزهای جمعه برای حضور در نماز جمعه حجاب می‌گذاشتم و به یاد دارم نخستین بار احساس خفگی شدیدی داشتم؛ اما چند هفته بعد به این حالت عادت کردم و دیگر برایم آزاردهنده نبود.

بعد از مدتی یک محجبه کامل شده و همواره پوشش اسلامی داشتم و به حجاب خود افتخار می‌کنم.

حجاب سختی‌های خودش را دارد و گاهی از اطرافیان عکس‌العمل‌های بسیار غیرمؤدبانه دریافت می‌کنم؛ اما من حجاب را دوست دارم؛ چرا که خودم با آگاهی آن را انتخاب کرده‌ام.”

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32