کد خبر: 5522
15/11/14 - 1:20 ب.ظ

آیت الله نعیم آبادی: مخالفت با عفاف و حجاب، مخالفت با حضور روحانیون در جامعه و مخالفت با مجالس عزاداری برای سیدالشهدا سه برنامه اصلی و مورد تاکید دشمن بود..

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس،آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی پنجشنبه شب در آیین افتتاحیه پنجمین دوره تربیت مربی و دانش آموختگی عفاف و حجاب که به همت موسسه فرهنگی پژوهشی طهورا در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه برگزار شد گفت: یکی از میدان‌های مهم فرهنگ که مورد غفلت واقع شده و نیاز به توجه بسیار بیشتری دارد عرصه عفاف و حجاب است چون یکی از مهم‌ترین اهداف استکبار جهانی آسیب‌زدن به آن است و همواره برای آن برنامه‌ریزی‌های دقیقی دارند.

وی افزود: اقداماتی که رضا خان خائن در ایران و آتاتورک در ترکیه انجام دادند دستورات مستقیم دشمنان اسلام بودند که البته رضا خان به دلیل مقاومت ملت و حوزه‌های علمیه نتوانست موفق شود اما آتاتورک به طور کامل حجاب را از کشورش ریشه کن کرد.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به دیگر اقدامات دشمنان یادآور شد: مخالفت با عفاف و حجاب، مخالفت با حضور روحانیون در جامعه و مخالفت با مجالس عزاداری برای سیدالشهدا سه برنامه اصلی و مورد تاکید دشمن بود که در کشورهای اسلامی به ویژه ایران، ترکیه و الجزایر اجرا شد به گونه‌ای که امروز در سراسر ترکیه حتی یک روحانی در مجامع عمومی نمی‌بینید چون روحانیون در آن کشور فقط در مساجد و برای نماز جماعت اجازه استفاده از لباس روحانیت دارند.

وی اضافه کرد: دشمن به خوبی می‌داند که عفاف و حجاب، روحانیون و مجالس عزاداری چه تاثیرات شگرفی در متدین شدن مردم دارند به همین دلیل با سرسختی تمام به مبارزه علیه آن‌ها می‌پردازند اما متاسفانه خود حوزه علمیه به اهمیت آن سه مورد پی نبرده و برخی از روحانیون از نقش مهم خود در جامعه غافلند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اهمیت برگزاری همایش‌های عفاف و حجاب را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: برخی از روحانیون می‌گویند ما به اندازه کافی آیات و روایات مربوط به عفاف و حجاب را بلدیم و نیاز به شرکت در این همایش‌ها نداریم اما این تفکر اشتباه است چون حضور در چنین جلساتی موجب شناخت و آشنایی با میدان‌های مختلف این فضا می‌شود.

وی با تشبیه کار فرهنگی به جنگ‌های نظامی گفت: در جنگ‌های فیزیکی پیش از هر حرکتی اول بررسی می‌کنند که میدان و صحنه جنگ کجاست؟ چه سلاحی لازم دارد؟ سلاح دشمن چیست و مقابله با این دشمن چگونه باید باشد تا بی‌گدار به آب نزنند. در عرصه فرهنگ نیز باید فضای کار و مخاطب را خوب بشناسیم تا بتوانیم فعالیت موثری برایش انجام دهیم وگرنه اگر به این امور توجه نشود تبلیغات بی‌اثر و کم‌اثر می‌شوند.

نعیم‌آبادی با بیان اینکه تفکرات لیبرالیسم در برخی از مردم وجود دارد تصریح کرد: نفوذ فرهنگی دشمن موجب شده تفکرات لیبرالیسم در مردم ایجاد شود و دین را ارتجاع و عقب ماندگی بدانند به همین دلیل می‌گویند گذشته سد راه آینده است و مسائل مربوط به عفاف و حجاب از آن جایی که متعلق به ۱۴۰۰ سال پیش است امروز دیگر کاربردی ندارند.

وی ادامه داد: افرادی مثل پوپر در غرب و عبدالکریم سروش در ایران به ترویج طرح «جامعه باز» می‌پردازند که در آن هر نوع محدودیتی را بر خلاف حرکت تکاملی انسان قلمداد می‌کنند بنابراین باید بدانیم که مخاطب ما سخنان این‌ها را شنیده یا نشنیده و پذیرفته یا نپذیرفته تا بتوان ابتدا ریشه‌های فکری او را اصلاح کنیم سپس آیات و روایات را برایش عرضه کنیم نه اینکه همان اول برای او قرآن بخوانیم.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه روحانیون باید با مکاتبی همچون فمنیسم و لیبرالیسم آشنا باشند ابراز کرد: از آن جایی که اندیشه‌های این مکتب‌ها در مردم نفوذ کرد روحانیون حتما باید آن‌ها را مطالعه کنند و بشناسند تا بتوانند به خوبی از پس نقدشان بر بیایند وگرنه در پاسخگویی به شبهات مردم ناتوان می‌شوند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32