کد خبر: 5516
15/11/14 - 7:30 ق.ظ

یکی از مراجع تقلید گفت: حکومت موظف است با دقت کامل به نظارت و با جدیت به برخورد با عاملان هنجار شکنی بپردازد و سهل‌انگاری حکومتی در این زمینه موجب تاسف در قیامت و روز جزا خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی در پیامی به آیین افتتاحیه پنجمین دوره تربیت مربی و دانش آموختگی عفاف و حجاب که پنجشنبه شب به همت موسسه فرهنگی پژوهشی طهورا در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه برگزار شد گفت: جامعه الهی که در آن ارزش‌های مادی بی رنگ باشد طبیعتا بر پایه ارزش‌های دینی شکل خواهد گرفت. بر همین اساس دشمنان فضیلت و دین همیشه در صدد ترویج اباحه‌گری و بی‌رنگ کردن نمادهای الهی و جایگزین کردن آن با نمادهای شیطانی هستند.

وی افزود: متاسفانه با هجوم بی‌وقفه رسانه‌های معاند اعم از ماهواره و اینترنت و رسانه‌های مجازی و عدم نظارت دقیق بر محتویات آنان توسط مسئولان تهاجم وسیع فرهنگی اتفاق افتاد و جامعه ما در این زمینه دچار هنجارشکنی جدی شد.

این مرجع تقلید ادامه داد: جامعه ی امروز به گونه ای است که اگر زمانی رعایت مسائل مذهبی در جامعه رایج بوده اکنون برخی از مردم به بهانه‌های مختلف رعایت نشانه‌های مذهبی را کنار گذاشته و این هنجارشکنی‌ها دربین مردم به ویژه بانوان ما که مادران آینده هستند دیده می‌شود.

آیت‌الله علوی‌گرگانی بیان کرد: ما در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که بسیاری از ارزش‌های ناب اخلاقی کم رنگ و دچار تحول شده است چرا که بعضی از افراد به ظاهر روشنفکر و دانا این ارزش‌های اخلاقی را قدیمی و مخالف با جامعه مدرن می‌دانند.

وی بیان کرد: آموزش سبک زندگی رسالت مهمی است که بر عهده آحاد امت به ویژه علما و فضلای حوزه علمیه و اساتید محترم دانشگاه‌ها است و حکومت نیز موظف است با دقت کامل به نظارت و با جدیت به برخورد با عاملان هنجار شکنی بپردازد و سهل‌انگاری حکومتی در این زمینه موجب تاسف در قیامت و روز جزا خواهد بود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم تصریح کرد: یکی از مشکلات فرهنگی که امروز دامن‌گیر جامعه ما شده و خانواده‌های مذهبی و غیر مذهبی ما را با آن درگیر کرده است آسان گرفتن روابط محرم و نامحرم است. موضوعی که سبب کمتر شدن پایبندی به خانواده و همچنین کمرنگ شدن نقش والدین در زندگی فرزندان و به تبع آن ایجاد مشکلات اجتماعی و روحی روانی دیگر خواهد شد.

وی بیان کرد: لازم است که دولت و مجلس شورای اسلامی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه با بسیج امکانات هنری، نوشتاری و دیداری و کارآمد کردن شبکه‌های مجازی ملی و متعهد و تولید برنامه‌های زیبا و اصولی دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کنند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی ادامه داد: یکی از مسائلی که می‌تواند سبب تغییر در ماهیت انقلاب باشد تغییر در نگرش به زندگی و غلبه زندگی مادی گرایانه و دوری جستن از سبک زندگی اسلامی است که اگر مسئولین دولتی و حوزه و دانشگاه فکری عاجل و برنامه‌ریزی مدون برای آن انجام ندهند به مرور جامعه اسلامی را در خود غرق خواهد کرد و از جمهوری اسلامی جز پوسته‌ای ظاهری باقی نخواهد گذاشت.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32