کد خبر: 5510
15/11/14 - 11:07 ق.ظ

حجت الاسلام والمسلمین اعرافی با حمایت از اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با ناهنجاریها در حوزه عفاف و حجاب گفت اقدامات مقابله ای با این موارد باید با قدرت و جدیت ادامه یابد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، امام جمعه قم بر لزوم شکل گیری هیئت نظارت بر اجرای برجام و هوشیاری جناحها و مسئولان در برابر تفرقه افکنیهای دشمنان تاکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین اعرافی با اشاره به نامه نه بندی رهبر انقلاب اسلامی به رئیس جمهور درباره برجام گفت: شکل گیری هیئت ناظر بر اجرای برجام برای رعایت خطوط قرمز مد نظر نظام ، مطالبه جدی مردم از مسئولان است که باید به درستی به آن توجه کنند.
خطیب جمعه قم افزود: پایه ریزی اقتصاد مقاومتی قوی دانش بنیان ، درون زا و بر پایه منابع داخلی مطالبه رهبری و ملت است که باید در دستور کار قرار گیرد.
امام جمعه قم با تاکید بر لزوم هوشیاری جناحها و مسئولان از توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان بویژه در آستانه انتخابات گفت: دشمنان از مقاومت اسلامی و امواج خروشان انقلاب اسلامی ضربه خورده اند نمی شود به آنها اعتماد کرد و نباید از لب خندان آنها فریب خورد.
حجت الاسلام والمسلمین اعرافی افزود: ملت هوشیار است و جناحها و مسئولان هم باید هوشیار باشند.
امام جمعه قم با اشاره به محورهای دهگانه سخنان رهبر انقلاب اسلامی در دیدار اخیر با دانشگاهیان درباره الزامات پیشرفت کشور و رشد فرهنگی و فناوری در دانشگاهها گفت این محورها مطالبه مردم نیز هست که باید در برنامه ریزی دانشگاهها مورد توجه مسئولان باشد.
خطیب جمعه قم راهپیمایی عزاداران در اربعین حسینی را نماد عظمت اسلام ناب و شجاعت و مقاومت در برابر دشمنان و جریانهای تکفیری توصیف و تاکید کرد: انتظار این است با همبستگی همه مسئولان ایران و عراق و مردم مسلمان این حماسه امسال در اوج عظمت و شکوه برگزار شود.
امام جمعه قم امر به معروف و نهی از منکر و تذکر زبانی و مقابله با هنجار شکنی را وظیفه ای همگانی خواند و افزود: باید با زبان درست و منطق صحیح مقابل هنجارشکنیها بویژه در عرصه عفاف و حجاب ایستاد.
حجت الاسلام والمسلمین اعرافی با حمایت از اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با ناهنجاریها در حوزه عفاف و حجاب گفت اقدامات مقابله ای با این موارد باید با قدرت و جدیت ادامه یابد.
خطیب جمعه قم با اشاره به هفته کتاب و پائین بودن سرانه کتابخوانی در کشور گفت: مطالعه باید سنت پایدار در جامعه شود و ترویج این کار بر همه ضروری است.
حجت الاسلام والمسلمین اعرافی رکود در بازار نشر و کاهش تیراژ چاپ کتاب ، مجلات و مقالات را به رغم تنوع عناوین ، از آسیبهای امروز برشمرد و رفع آنرا خواستار شد.
افزایش سرانه کتابخانه ها بویژه در مناطق محروم ، نظارت بر نظام مند و سنجیده در ممیزی کتاب ، توجه به تولیدات دیجیتال ، ایجاد نهضت جدید و فراگیر برای ارتقای زیرساختهای کتاب ، توجه ویژه به قم به عنوان پایگاه مهم فکر و کتاب در کشور و منطقه و ایجاد ارتباط کتابخانه های حوزه و دانشگاه با مردم از دیگر مواردی بود که امام جمعه قم بر آنها تاکید کرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32