فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سیریک:

زیبایی و جمال زن در داشتن تقوا و ایمان است

کد خبر: 5482
15/11/12 - 3:30 ب.ظ

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سیریک گفت: زیبایی و جمال زن در داشتن تقوا و ایمان است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری بسیج از استان هرمزگان، سرگرد پاسدار علی اسلامی در همایش عفاف و حجاب حلقه های صالحین خواهران بسیجی افزود: حجاب به معنای پوشش بیرونی و عفاف به معنای پوشش درونی است و این دو عامل باعث سلامت جامعه می باشند و در صورت نبود این دو موجب به وجود آمدن مشکلات و اثرات مخرب زیادی درجامعه خواهند شد.

وی، تصریح کرد: تقوا روح انسان را از بیماری و آفت و زشتی مصون می دارد و از آنجا که تنها توشه انسان در مسیرش به سوی آخرت و ابدیت و تنها سبب خوشبختی از داشتن روح سالم می باشد اهمیت و ارزش لباس باطن بیشتر خواهد بود و حیات واقعی روح انسان فقط در سایه اطاعت از خداوند و استواری وی امکان دارد و زیبایی و جمال آن در داشتن تقوا و ایمان است .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سیریک ابراز داشت: وقتی حجاب و پوشش مناسب نباشد، قدرت تخیل جنسی در مردان زیاد میگردد و تحریک ها آغاز میشود و در این تحریک ها مقدمه ای برای از بین رفتن امنیت و احترام و ارزش زن خواهد شد.

سرگرد پاسدار اسلامی، بیان کرد: مسئله ی حجاب که یک دستور دینی است از مسائل مهم جامعه اسلامی است و با بسیاری از مسائلی پیوند خورده و  دارای ابعاد سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی برای جامعه اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است.

این مسئول، تصریح نمود: زن رکن اساسی در تعلیم و تربیت خانواده و جامعه است اگر زنان به این منزلت واقف شوند و در پاسداری از آن بکوشند فرایند تربیتی و شخصیتی آنان و همه اجتماع سالم می ماند و بخوبی پیش می‌رود تجربه ملت‌های گذشته نیز نشان‌ داده که منزلت و محبوبیت زنان حفظ شده و اجتماع در سلامت زیسته و ناهنجاری‌ها ی جامعه بسیار کمتر بوده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سیریک، خاطرنشان کرد: بی حجابی یا حضور تحریک کننده زنان در جامعه آثار زیانبار اخلاقی ،فرهنگی ، سیاسی ، اجتماعی شامل ایجاد نا امنی و سلب آرامش، ترویج رذایل اخلاقی، کم رنگ شدن حضور مثبت زنان در جامعه، اختلالات روحی و روانی، تزلزل نهاد خانواده، افت تحصیلی و آموزشی و  تضعیف اعتقادات دینی در جامعه خواهد داشت.

وی، با بیان اینکه حجاب یک مصونیت برای افراد است نه محدودیت اظهار داشت: آثار و فواید حجاب و عفاف آرامش روانی، پایداری خانواده، کاهش مفاسد و استواری جامعه، حفظ ارزش و مقام زن، شکوفایی علمی و اقتصادی ، پوشش اسلامی و سلامت نسل آینده جامعه را قطعا در پی خواهد داشت.

سرگرد پاسدار اسلامی مهمترین راهکارهای توسعه و گسترش فرهنگ حجاب اسلامی را  احیای فرهنگ اسلامی و اصلاح باورهای عمومی، اصلاح نگرش‏های فرهنگی در سیاست‏گزاران و برنامه‏ریزان ، هماهنگی کلیه نهادها ، اصلاح عملکرد رسانه‏ها ، اصلاح نظام الگوسازی  ، به کارگیری روش‏های صحیح برای گسترش حجاب ، توجه به هدایت زمینه‏های طبیعی میل به خودنمایی و تقویت مرزهای زنانگی و مردانگی برشمرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32