آغاز به کار نشست مدیران فرهنگی دانشگاه‌های منطقه ۵ کشور در دانشگاه لرستان

تبادل نظر و انتقال تجربیات در خصوص حجاب و عفاف

کد خبر: 5466
15/11/12 - 12:00 ق.ظ

ضمیری، مدیر دبیرخانه مرکزی مناطق معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: در نشست مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های منطقه ۵ کشور بحث، تبادل نظر و انتقال تجربیات در خصوص حجاب و عفاف و کرسی های آزاداندیشی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری دانشجو، ضمیری با بیان اینکه مسائل مطرح شده در این نشست به صورت مکتوب به وزارت علوم ارائه و در کارگروه های مربوطه به عنوان پشتوانه فکری استفاده می شوند، افزود: همچنین در این نشست کارگاه آموزشی با موضوع کارآفرینی سازمانی و فرهنگی برگزار می شود. گفت: در طول سال سعی شده است که در مناطق نه گانه سه تا چهار جلسه را در سال نشست های انتقال تجربه و هم اندیشی با حضور مسئولان ستادی برگزار کنیم.

مدیر دبیرخانه مرکزی مناطق معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: شعار حوزه فرهنگی وزارت علوم تعامل، آشتی و ارتباطات چه بین مدیران فرهنگی و مدیران اجتماعی و چه بین مدیران فرهنگی با مخاطبین اصلی خود که دانشجویان هستند و چه با مدیران ستادی است.

 
ضمیری با بیان اینکه دانشگاه نیاز به نظریه پردازی و نقد دارد تا تضارب آراء بدون تنش و درگیری بین سلایق مختلف در این محیط شکل بگیرد، اضافه کرد: در مجموع برگزاری کرسی ها در دانشگاهه ا خوب پیش رفته است و استقبال در دانشگاه های بزرگ خوب بوده است.

 
وی اضافه کرد: در برگزاری کرسی آزاداندیشی دانشگاه های مناطق ۹ گانه کشور به طور میانگین خوب عمل کرده اند.

 
مدیر دبیرخانه مرکزی مناطق معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: در بحث عفاف و حجاب وزارت علوم به این نتیجه رسیده است که این مقوله در مجموع یک مقوله فرهنگی است و استفاده از قوه قهریه و ابزار این چنینی راهگشا نیست و جواب مطلوب نمی دهد؛ از این رو در این زمینه نیازمند تعامل، مخاطب شناسی و نیازسنجی هستیم تا بتوانیم دانشجو را نسبت به اجرای قوانین ترغیب کنیم.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32