کد خبر: 5443
15/11/11 - 6:15 ب.ظ

معاون قائم مقام وزیر کشور در بازرسی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی گفت: در ترویج عفاف و حجاب که بنای کار مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است بیشترین وظیفه بر عهده صدا و سیما است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از تی نیوز: علی مولازاده در جلسه ستاد صیانت از حریم عمومی و حقوق شهروندی استان البرز که در محل استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به بازدید از ۳۱ استان و ارزیابی ۴۰ دستگاه اجرایی از ستاد صیانت از حریم عمومی و حقوق شهروندی وزاررتخانه تا زیرمجموعه‌های آن، گفت: این ستاد در کل کشور فعال است و باید روز به روز تقویت شود.

مولازاده با بیان اینکه ستاد صیانت دو حوزه کاری دارد، این دو حوزه را ترویج عفاف و حجاب و صیانت از حقوق شهروندان اعلام کرد.وی گفت: در ترویج عفاف و حجاب که بنای کار مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است برای ۲۴ دستگاه ۳۱۰ بند تکلیف و مشخص شده که طبق آن کمترین وظیفه بر عهده قوه قضائیه با حدود ۶ وظیفه و بیشترین وظیفه بر عهده صدا و سیما با ۳۱ تکلیف و وظیفه است.

مولازاده در ادامه افزود: برای کارکنان دستگاه‌ها هم بحث عفاف و حجاب در دستور کار قرار دارد چرا که انتظار می‌رود هر دستگاه دولتی کارکنان خود را در زمینه عفاف و حجاب مدیریت کند تا بتوان با این کار در جامعه تاثیر بسزایی گذاشت.

معاون قائم مقام وزیر کشور در بازرسی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی گفت: وزارت کشور در بحث صیانت از حریم عمومی و حقوق شهروندی دنبال افزایش رضایت مندی مردم، کاهش تخلفات اداری، را ه اندازی دولت الکترونیک، فعال شدن میز خدمت و فعال شدن هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری است.

مولازاده با اشاره به اینکه دو موضوع صیانت از حقوق شهروندی و حجاب و عفاف از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب، رئیس‌جمهور و مقامات نظام جمهوری اسلامی است گفت: خروجی برنامه‌های صیانت باید موجب رضایتمندی مردم باشد.مولازاده گفت: طی چند روز گذشته بعد از یکسال ارزیابی از کل استان‌ها و دستگاه‌ها تحت عنوان سرمایه و آسیب‌های اجتماعی جلساتی با حضور رهبر، روسای سه قوه، به محوریت وزارت کشور برگزار شد که موضوعاتی اعم از بدحجابی، نارضایتی مردم، اعتماد ملی، مشارکت ملی، بحث طلاق و دیگر موضوعات بررسی شد و دستوراتی برای رسیدگی ویژه به این موضوعات از جمله ارتقاء شورای اجتماعی کشور که اثر بخش‌تر و هماهنگی در سطح کشور بیشتر باشد توسط مقام معظم رهبری صادر شد.

مولازاده افزود: رهبر در این راستا دستور دادند که در برنامه ششم این موضوعات اجتماعی پررنگ‌تر دیده شود.مولازاده با اشاره به اینکه ظرفیت و پتانسیل فوق‌العاده‌ای در استان البرز وجود دارد گفت: به لحاظ وضعیت منحصر بفرد و همچنین تراکم جمعیت، باید نارسائی‌ها مورد توجه قرار گیرد تا وضعیت بهتر شود.

وی برای بهبود این وضعیت استفاده از موسسات مردم نهاد را لازم دانست و گفت: در استان البرز موسسات مردم نهادی وجود دارد که سطح کشوری داشته و فعالیت‌هایی فراتر از دیگر استان‌ها دارد.مولازاده گفت: زمانی همه این کارها و عملکردهای دستگاه‌های مختلف ارزشمند است که اثر بخش باشد و نتیجه آثر بخشی آن دیده شود.

مولازاده در پایان با اشاره به اینکه موضوع عفاف و حجاب با روح و نفس سر و کار دارد گفت: تحقق این مهم جز با آموزش و کارهای فرهنگی امکان پذیر نیست.

 انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32