کد خبر: 5443
15/11/11 - 6:15 ب.ظ

معاون قائم مقام وزیر کشور در بازرسی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی گفت: در ترویج عفاف و حجاب که بنای کار مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است بیشترین وظیفه بر عهده صدا و سیما است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از تی نیوز: علی مولازاده در جلسه ستاد صیانت از حریم عمومی و حقوق شهروندی استان البرز که در محل استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به بازدید از ۳۱ استان و ارزیابی ۴۰ دستگاه اجرایی از ستاد صیانت از حریم عمومی و حقوق شهروندی وزاررتخانه تا زیرمجموعه‌های آن، گفت: این ستاد در کل کشور فعال است و باید روز به روز تقویت شود.

مولازاده با بیان اینکه ستاد صیانت دو حوزه کاری دارد، این دو حوزه را ترویج عفاف و حجاب و صیانت از حقوق شهروندان اعلام کرد.وی گفت: در ترویج عفاف و حجاب که بنای کار مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است برای ۲۴ دستگاه ۳۱۰ بند تکلیف و مشخص شده که طبق آن کمترین وظیفه بر عهده قوه قضائیه با حدود ۶ وظیفه و بیشترین وظیفه بر عهده صدا و سیما با ۳۱ تکلیف و وظیفه است.

مولازاده در ادامه افزود: برای کارکنان دستگاه‌ها هم بحث عفاف و حجاب در دستور کار قرار دارد چرا که انتظار می‌رود هر دستگاه دولتی کارکنان خود را در زمینه عفاف و حجاب مدیریت کند تا بتوان با این کار در جامعه تاثیر بسزایی گذاشت.

معاون قائم مقام وزیر کشور در بازرسی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی گفت: وزارت کشور در بحث صیانت از حریم عمومی و حقوق شهروندی دنبال افزایش رضایت مندی مردم، کاهش تخلفات اداری، را ه اندازی دولت الکترونیک، فعال شدن میز خدمت و فعال شدن هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری است.

مولازاده با اشاره به اینکه دو موضوع صیانت از حقوق شهروندی و حجاب و عفاف از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب، رئیس‌جمهور و مقامات نظام جمهوری اسلامی است گفت: خروجی برنامه‌های صیانت باید موجب رضایتمندی مردم باشد.مولازاده گفت: طی چند روز گذشته بعد از یکسال ارزیابی از کل استان‌ها و دستگاه‌ها تحت عنوان سرمایه و آسیب‌های اجتماعی جلساتی با حضور رهبر، روسای سه قوه، به محوریت وزارت کشور برگزار شد که موضوعاتی اعم از بدحجابی، نارضایتی مردم، اعتماد ملی، مشارکت ملی، بحث طلاق و دیگر موضوعات بررسی شد و دستوراتی برای رسیدگی ویژه به این موضوعات از جمله ارتقاء شورای اجتماعی کشور که اثر بخش‌تر و هماهنگی در سطح کشور بیشتر باشد توسط مقام معظم رهبری صادر شد.

مولازاده افزود: رهبر در این راستا دستور دادند که در برنامه ششم این موضوعات اجتماعی پررنگ‌تر دیده شود.مولازاده با اشاره به اینکه ظرفیت و پتانسیل فوق‌العاده‌ای در استان البرز وجود دارد گفت: به لحاظ وضعیت منحصر بفرد و همچنین تراکم جمعیت، باید نارسائی‌ها مورد توجه قرار گیرد تا وضعیت بهتر شود.

وی برای بهبود این وضعیت استفاده از موسسات مردم نهاد را لازم دانست و گفت: در استان البرز موسسات مردم نهادی وجود دارد که سطح کشوری داشته و فعالیت‌هایی فراتر از دیگر استان‌ها دارد.مولازاده گفت: زمانی همه این کارها و عملکردهای دستگاه‌های مختلف ارزشمند است که اثر بخش باشد و نتیجه آثر بخشی آن دیده شود.

مولازاده در پایان با اشاره به اینکه موضوع عفاف و حجاب با روح و نفس سر و کار دارد گفت: تحقق این مهم جز با آموزش و کارهای فرهنگی امکان پذیر نیست.

 انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32