کد خبر: 5435
15/11/11 - 3:15 ب.ظ

حجت‌الاسلام زائری در مورد علل بدحجابی گفت: مفاسد اقتصادی، دزدی، سرقت، حیف و میل بیت‌المال به طور مستقیم در وضعیت حیا و عفت عمومی تاثیرگذار است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از شبستان، حجت‌الاسلام محمد رضا زائری، در مورد انتقال به روز فرهنگ حجاب و عفاف گفت: این سوال را نمی‌توان در یک کلمه جواب داد اگر بخواهیم در یک کلمه در مورد انتقال فرهنگ عفاف و حجاب از زمان رسول اکرم به امروز بگوییم باید بگوییم خیلی کم.

وی افزود: آن چیزی که مهم است حجاب در دیدگاه دینی است جزیی از یک کل است و یک مفهوم مستقل از مفاهیم دیگر نیست و کنار مفاهیم دیگر معنی پیدا می‌کند براساس حیا و عفتی که ارزشی کنار ارزشهای دیگر است معنا می‌یابد.

این مبلغ دینی افزود: براساس تعالیم دینی صداقت، وفاداری، امانت‌داری و خدمت به دیگران تمام اینها هم از مصادیق عفاف و حجاب هستند که یکی از آنها حیا و عفت است که خروجی ان حجاب است.

حجت الاسلام زائری ادامه داد: وقتی فقط روی یک نقطه تمرکز می کنیم بدون ملاحظه عوامل زمینه‌ها و اسباب به طور طبیعی نتیجه نمیگیریم.

وی تصریح کرد: امروز خروجی حجاب (بدحجابی) علتها و اسباب دیگر است و فقط نمی‌توان به یک معلول و پدیده ظاهری تمرکز کرد که نتیجه‌ای از ان نمی‌گیریم.

حجت الاسلام زائری ادامه داد: اگر جاهای دیگر خارج از ایران شما مشاهده می‌کنیم افرادی مسلمان می‌شوند و با تمام وجود حجاب را می‌پذیرند به خاطر این است که همه کل را با هم گرفته‌اند و این کلی است که تغییری در زندگی مادی انها ایجاد کرده و توجه آنها را به آخرت و سعادت تغییر داده است که یکی از این عوامل تغییر حجاب است در حال حاضر باید علت‌های این موضوع را بررسی کنیم نه معلول ان را.

وی در مورد عوامل بدحجابی افزود: مفاسد اقتصادی دزدی، سرقت حیف و میل بیت‌المال به طور مستقیم در وضعیت عفت عمومی تاثیرگذار است بنده این موضوع را از موضع سیاستگذار در جامعه عرض می‌کنم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32