دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد

پیگیری قانون عفاف و حجاب در کمیسیون فرهنگی

کد خبر: 5429
15/11/11 - 1:15 ب.ظ

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از پیگیری قانون عفاف و حجاب در این کمیسیون خبر داد

 به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، اهمیت بحث عفاف و حجاب در جامعه و لزوم اجرایی شدن آن نیازمند تصویب و اجرای قانونی این موضوع در نهادینه شدن و کار فرهنگی در این موضوع مهم است.

در سال ۱۳۸۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی با توجه به اهمیت موضوع عفاف و حجاب این قانون را تصویب کرد و ۲۶ دستگاه دولتی را ملزم به اجرای سیاست‌های توسعه عفاف و حجاب در کشور کرد.

در حال حاضر ۱۰ سال از تصویب این قانون گذشته اما تدوین آیین‌نامه‌ها و ابلاغ آن با تأخیر فراوان صورت گرفته که حال حاضر، کارگروه حجاب و عفاف چند وقتی است که در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تشکیل و سومین جلسه آن هم برگزار شده است به بررسی و پیگیری این موضوع می‌پردازد.

حجت‌الاسلام سید مرتضی حسینی دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین، ضمن ضرورت اجرایی شدن قانون حجاب در بطن جامعه اظهار کرد: در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی چند طرح در دست بررسی و پیگیری است که از اهم آن می‌توان به طرح قانون عفاف و حجاب در این کمیسیون را نام برد.

وی به وجود لزوم اجرایی شدن طرح حجاب و عفاف در قانون اساسی برای افراد متخلف در کشور اشاره کرد و افزود: در برخی ادارات و سازمان‌ها برای اجرایی کردن طرح حجاب و عفاف در جامعه دچار مشکل بوده چون مقررات و ضوابط مشخصی در این زمینه تصویب نشده است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در برخورد با متخلفان در جامعه باید  ابتدا کار فرهنگی شود ولی لزوم قانون در پیکره جامعه برای مشخص شدن وظیفه هر ارگان در پیگیری و اجرایی شدن بحث عفاف و حجاب الزامی است.

حسینی افزود: در این قانون وظایف تخصصی دستگاه‌های قانونگذار و اجرایی مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت بازرگانی، سازمان صدا و سیما، نیروی انتظامی، جوانان، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری – دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، مرکز امور زنان و خانواده،مجلس شورای اسلامی و سایر نهادها به طور کامل بررسی می‌شود.

این مسئول به مراسم پرشور ۱۳ آبان ماه سال جاری اشاره و حضور مردم را در این راهپیمایی‌ها نشانه هوشیاری و پیروی از ولایت فقیه دانست و از تمامی دست‌اندرکاران هماهنگی و اجرای مراسم تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32