کد خبر: 5419
15/11/11 - 10:15 ق.ظ

شماره مطلب : ۲۶۴۹۶ تاریخ انتشار : ۹۴/۰۸/۱۹ چاپ این مطلب دریافت پی دی اف این مطلب ارسال برای دوستان
واکنش به کشف حجاب بازیگران زن/کوتاهی مسئولین خاطی عکس العمل امت حزب الله را در پی خواهد داشت

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر امت اسلامی و حزب الله در مواردی ببیند علی رغم تذکرات مکرر و قانونی برخی تخلفات و کوتاهی هایی که مسئولین انجام داده اند برطرف نشود ممکن است جامعه ولایی عکس العملی نشان دهند که خوشایند برخی مسئولین خاطی نباشد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از  راه دانا،  هفته های اخیر شاهد اخبار تأسف باری در حوزه سینمای کشور بودیم کشف حجاب دو بازیگر زن جزء اخبار تلخ و ناگواری بود که در جامعه هنری اتفاق افتاد.

رهبر معظم انقلاب سال گذشته در بین هنرمندان فرمودند: به نظر من تلویزیون، صدا و سیما و بخصوص بخش هنر نمایشی – بخش سریال و فیلم – امروز برای ما از همیشه مهمتر است. من به هیچ وجه یک نگاه مسامحی و گذرا و باری به هر جهتی نسبت به تلویزیون ندارم. هنرهای نمایشی خیلی مهمند؛ ابعاد تأثیرگذاری و فرهنگ‌سازی هنرهای نمایشی خیلی وسیع است و امروز ما به عنوان یک ملتی که چون زنده است، چون حرف دارد، چون احساس هویت و وجود میکند، پس دشمنهای بزرگی هم دارد، مواجهیم با دشمنی هائی از راه‌های مختلف، به شیوه‌های مختلف و از جمله به شیوه‌ی استفاده‌های هنری و بیش از همه، هنر نمایش،این نشان میدهد که ما به عنوان یک ملت زنده، به عنوان یک مجموعه‌ای که در دنیا حرفی برای گفتن داریم و هدفی داریم، چقدر باید روی مسئله‌ی هنرهای نمایشی اهتمام بورزیم و سرمایه‌گذاری مادی و معنوی کنیم لذا من حقیقتاً به این موضوع اهمیت میدهم.

مقام معظم رهبری بارها و بارها از مسئولان فرهنگی مطالبه های جدی در خصوص مسئله فرهنگ داشتند که متاسفانه مسئولان فرهنگی کمتر توجهی به مطالبات رهبری داشته اند و با عدم توجه به وضعیت بازیگران علی الخصوص بازیگران زن مسئله مهم فرهنگ را به دست فراموشی سپرده اند.

وضعیت نابهنجار حجاب به خصوص در میان هنرمندان جامعه که نماد فرهنگ یک کشور است آن هم در کشوری که ام‌القری جهان اسلام است واقعا دردآور و نگران‌کننده است و این فکر را تداعی می کند که در پشت این سناریوی تلخ واقعیتی تلخ تر نهفته است و تا ناکجا جامعه و خانواده و نسل جوان و غیر جوان را تهدید می‌کند.

در اینکه در جامعه اسلامی، جامعه هنری باید چهارچوب‌های شرع و دین مقدس اسلام را رعایت کنند شکی نیست اما با وقوع برخی اتفاقات ناگوار شاهد بی توجهی به قوانینی جامعه اسلامی هستیم.
از مسئولین وزارت ارشاد مصرانه خواهانیم که در چهارچوب قانون و قاطعانه با خاطیان برخورد کنند

حجت الاسلام والمسلمین عسگر گفت: معمولا انحرافات اجتماعی بصورت یک زاویه باریکی ایجاد می شوند که اگر ابتدا با آنها برخورد و در نطفه خفه نشوند به مرور زمان این زاویه با عدم برخورد بزرگتر می شود که کنترل آن برای جامعه بسیار پرهزینه خواهد بود.

وی افزود: از جمله این انحرافات مراعات ارزشهای اسلامی و انسانی از سوی همگان و پوشش مناسب اجتماعی است که باید رعایت شود.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: این مراعات برای افرادی که برای جامعه الگو هستند جنبه مهمتر و بیشتری به خود می گیرد از جمله این الگوها بازیگران و هنرپیشگان هستند.

وی تصریح کرد: نسل جوان ستاره های ورزشی و سینمایی را گاها بعنوان اسوه و الگو برای خود قرار می دهند و این موضوع باعث می شود تا در گزینش افراد الگو، نهایت دقت و ظرافت انجام شود.
حجت الاسلام دیرباز گفت: اگر بانوانی که باید پوشش مناسب جامعه اسلامی را کاملا مراعات کنند و در مواردی افرادی که ستاره هستند برخلاف پوشش اسلامی و انسانی مانند اقدام به کشف حجاب یا کارهای ناشایست دیگری انجام دهند این اقدام تبعات زیانباری برای جامعه خواهد داشت.

وی افزود: لذا ما از مسئولین وزارت ارشاد و معاونت سینمایی ارشاد مصرانه خواهانیم که با اینگونه خلاف هنجارها و ارزشهای اسلامی مقابله متناسب با خود در چهارچوب قانون و قاطعانه داشته باشند.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری به وصیت نامه امام خمینی  (ره) اشاره کرد و افزود: در وصیت نامه امام خمینی (ره) بر امت حزب الله تکلیف شده چنانچه منکری دیدند به مسئولان تذکرداده و اگرتوجهی نشد خود شخصا به صحنه وارد شوند.

وی با بیان اینکه طبق وصیت نامه امام رضوان الله تعالی علیه اگر امت اسلامی و حزب الله در مواردی ببیند علی رغم تذکرات مکرر و قانونی برخی تخلفات و کوتاهی هایی که مسئولین انجام داده اند برطرف نشود حضرت امام تکلیف امت انقلابی و حزب الله را مشخص کرده است.

حجت الاسلام دیرباز گفت: ممکن است جامعه ولایی عکس العملی نشان دهند و برخورد تندی بکنند که برای برخی مسئولین خاطی که ارزشها و وظایف شغلی را که از ناحیه انقلاب بر دوش آنها گذاشته شده  را مراعات نکرده اند خوشایند نباشد.

وی با تأکید بر اینکه باید وزیر ارشاد و همکارانشان در برخورد با چنین جریاناتی بسیار جدی باشند، افزود: آنان باید این برخورد را در مسیر پاسداری از ارزشهای انقلاب و خون پاک شهدا بدانند و نقطه مقابل کوتاهی در این زمینه را مدیون و شرمنده شهدا خواهند بود.

 نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: جوانانی که جوانی و حیات خود را در دست گرفتند و در برابر دشمنان ایستادند تا ارزشهای اسلامی و انسانی در جامعه ایران مراعات شود با کوتاهی در قبال اینگونه اقدامات خلاف شرع یقینا در محضر خدا، پیامبر اسلام و امام زمان شرمنده و روسیاه خواهیم بود و ملت ما را مورد مواخذه قرار خواهند داد.

 انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32