کد خبر: 5415
15/11/11 - 9:15 ق.ظ

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت:وجود بانوان محجبه و با سواد برای کشور ما نعمت است و آنان می‌توانند مروج دین الهی و حسنات در جامعه باشند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایسنا، منطقه مازندران، حجت‌الاسلام والمسلمین نورالله طبرسی در همایش طلیعه حضور ویژه طلاب حوزه علمیه خواهران مازندران با بیان این‌که «تحصیل، تدریس، تحقیق، تبلیغ و تهذیب، ۵ مرحله فعالیت حوزویان است» افزود: نیمی از پیکر اجتماع ما خواهران هستند و بسیاری از مسائل شرعی مختص بانوان است که باید بیاموزند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران علم توام با تهذیب را با ارزش دانست و تصریح کرد: در حال حاضر جلسات دینی بانوان کیفی نیست و در ۵ فعالیت حوزویان، تهذیب مهمتر است و باید حوزویان خود را به زیور دانش و تقوا بیارایند و بعد از آن دیگران را به این مسیر هدایت کنند.

وی افزود: حوزه‌های علمیه در پس از انقلاب رسما راه‌اندازی شد و اکنون تعداد طلاب مرد و زن در مازندران تقریبا یکسان است.

طبرسی با بیان این‌که «نظام اسلامی می‌خواهد بانوان پاک و اهل علم و دانش باشند و دیگران را نیز هدایت کنند» اظهار کرد: وجود بانوان محجبه و با سواد برای کشور ما نعمت است و آنان می‌توانند مروج دین الهی و حسنات در جامعه باشند.

وی با اشاره به این‌که «در قیامت برای افراد، حجت می‌آورند» افزود: اگر جوانی در قیامت بگوید زیبایی من سبب شد که من به فساد کشیده شوم یوسف پیامبر را احضار می‌کنند اگر درد و رنج و مصیبت را عامل انحراف مطرح کنند ایوب پیامبر را می‌آورند و بانوان حوزوی باید تلاش کنند که در قیامت خودشان حجت باشند.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: در حال حاضر پژوهش‌های طلاب و حوزویان در مرکز قم قابل توجه است و باید تلاش شود تا این پژوهش‌های بلیغ ترویج شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32