کد خبر: 5368
15/11/09 - 7:20 ب.ظ

گروه‌های افراطی و ضد مهاجرت در سوئد با پخش بروشورهایی تبلیغاتی در میان پناهندگان به آنها در خصوص زندگی در این کشور هشدار داده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از مرکز اطلاع رسانی لوکال، گروه‌های مردمی و حامی پناهندگان در کشورهای سوئد، نروژ فدانمارک و فنلاند طی هفته‌های اخیر برای اعلام همبستگی و دفاع با پناهندگان از هیچ اقدامی فروگذار نمی‌کنند.

این در حالیست که گروه‌های راست افراطی و برخی گروههای ضد مهاجرت در این کشورها مشکلات زیادی برای پناهندگان و مهاجرین جنگ زده ایجاد کرده اند. همچنین منازعه میان گروه‌های سیاسی و کارشناسان مسائل سیاسی و اجتماعی بر سر موضوع پناهندگان و فواید و مضرات حضور آنها در کشورهای اروپایی به قوت خود باقیست.

در این میان کشور سوئد در سال ۲۰۱۵ میلادی پذیرای ۱۹۰ هزار پناهنده بوده است. این در حالیست که جمعیت سوئد کمتر از ده میلیون نفر است و تعداد زیادی از جمعیت آن را نیز پناهندگان تشکیل می دهند. طی هفته های اخیر اخبار زیادی در خصوص حمله به کمپ پناهندگان در کشورهای مختلف اروپایی منتشر شده است اما در کشورهای اسکاندیناوی موارد حمله به پناهندگان نسبت به کشورهای دیگر مانند آلمان کمتر است.

هشدار گروه‌های افراطی سوئد به پناهندگان: حجاب ممنوع
به گزارش خبرگزاری سوئدی TT،گروههای افراطی که احتمالا به جریان راست افراطی (حزب دموکرات سوئد) وابسته هستند با پخش شبنامه ها و بروشورهایی تبلیغاتی در صدد ایجاد وحشت در میان پناهندگان و ترغیب دیگر مهاجرین مبنی بر عدم حضور در کشور سوئد هستند.
در این بروشورهای تبلیغاتی آمده است که حجاب برای پناهندگان ممنوع خواهد بود و آنها در طول زندگی خود در سوئد نه حق داشتن مسکن و نه حق کارکردن خواهند داشت.در این بروشورهای تبلیغاتی و هشدار آمیز تاکید شده است که پناهندگان ملزم هستند تا آخر عمر خود در کمپ و چادر زندگی کنند و به امکانات رفاهی دسترسی نخواهند داشت.

لازم به ذکر است که جریان راست افراطی در سوئد سرسخت ترین مواضع ممکن را در قبال پناهندگان و مهاجرین داشته و خواستار یکدست سازی سوئد حول مسائل قومیتی و ملی است. رهبر این حزب یعنی جیمی آکسون تاکنون با اتخاذ مواضع افراطی، واکنشهای زیادی را در میان احزاب و رسانه های سوئدی برانگیخته است.

پناهندگان در سوئد با کمبود شدید چادر مواجه هستند
به گزارش خبرگزاری سوئدی TT، منابع خبری در سوئد از کمبود شدید چادرهای موقت برای اسکان پناهندگان خبر می دهند.

آنلی برگهم از پیمانکاران داخلی سوئدی که مسئولیت احداث چادرهای پناهندگان را بر عهده دارد ضمن هشدار نسبت به این مسئله از مسئولین اداره مهاجرت سوئد خواسته است تا انتظارات خود را در این خصوص کاهش دهند.

بر این اساس در بهترین حالت ممکن می توان انتظار آماده سازی ۴۰۰۰ چادر را برای اسکان پناهندگان و مهاجرین داشت، این در حالیست که سوئد در انتظار ۵۰ هزار مهاجر جدید است که در آینده ای نزدیک به این کشور خواهند آمد و یا در این کشور حضور داشته و باید در چادرها اسکان داده شوند.

در این میان برخی عملیات احداث چادرهای پناهندگان نیز به کندی پیش می رود. به عنوان مثال هنوز عملیات آماده سازی ۳۷۵ چادر در شمال سوئد برای پناهندگان به پایان نرسیده است.

غیر از کشور سوئد، دیگر کشورهای اروپایی نیز نسبت به کمبود منابع خود برای اسکان دادن پناهندگان و مهاجرین هشدار داده اند. این در حالیست که بر اساس آمارهای موجود، در سال ۲۰۱۶ میلادی تعداد پناهندگان در کشورهای اروپایی به صورت تصاعدی افزایش خواهد یافت.
رویکرد  ضد مهاجرتی دولت دانمارک برای سوئد دردسر ساز شد

به گزارش مرکز اطلاع رسانی لوکال، رویکرد ضد مهاجرتی دولت دانمارک و عدم همراهی کپنهاگ با استکهلم برای پذیرش مهاجرین و پناهندگان جنگ زده منجر به ایجاد دردسرهای زیادی برای سوئد شده است.

مقامات اداره مهاجرت سوئد اعلام کرده اند به علت کمبود منابع از جمله کمبود چادرهایی که در آنها بتوانند پناهندگان را اسکان دهند، قادر به مدیریت و جایابی تعداد زیادی از متقاضیان پناهندگی در کشورشان نیستند. مقامات سوئدی در این خصوص از دو کشور همسایه خود یعنی دانمارک و آلمان خواسته‌اند تا با اسکان دادن پناهندگان، بار سنگینی را از دوش دولت سوئد بردارند.

اگرچه فعلا سیاست‌های آلمان در خصوص پذیرش پناهندگان با سیاست باز کشور سوئد در این خصوص مطابقت دارد، اما از آنجا که سیاستهای دولت دانمارک در این خصوص سلبی و محدود است، شاهد روانه شدن تعداد زیادی از پناهندگان به سوی سوئد از طریق مرزهای دانمارک هستیم، پناهندگانی که با رویکرد منفی دولت دانمارک در پذیرش خود مواجه می شوند.

هنوز برخی کشورهای اروپایی نسبت به حضور پناهندگان در کشورهایشان روی خوشی نشان نداده و سیاست محدودیت پذیرش پناهندگان را در پیش گرفته‌اند.

 انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32