امام جمعه نودژ:باید برای تحکیم پایه‌های خانواده چاره‌اندیشی شود

عدم رعایت عفاف و حجاب یکی از عوامل طلاق است

کد خبر: 5316
15/11/08 - 9:55 ق.ظ

اماتم جمعه نودژ گفت: از جمله عوامل طلاق هم‌کفو نبودن زوجین، توقعات بی‌جا، روابط اجتماعی ناسالم، تضاد فرهنگی، اعتیاد، عدم رعایت عفاف و حجاب و … است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، حجت‌الاسلام رضا احمدی‌نیک پیش از ظهر شنبه ۱۶ آبان  در جلسه انجمن اولیا و مربیان در  شهرستان نودژ اظهار کرد: جامعه صنعتی امروز پیام‌های خاصی به دنبال دارد و دنیا در حال پیشرفت‌های مادی و ظاهری است.

امام جمعه نودژ اضافه کرد: اما با این پیشرفت به لحاظ اخلاق، انسانیت، معنویت و مسائل معنوی وضعیت مناسب نیست و از جمله مواردی که می‌توان در این زمینه اشاره کرد تزلزل و سستی بنیان‌های خانواده و کاهش محبت و عاطفه در میان افراد است.

احمدی‌نیک تصریح کرد: از آنجا که نهاد خانواده مورد تأکید دین اسلام است و سنگ بنای اجتماع محسوب می‌شود باید در راستای تحکیم و محکم کردن پایه‌های آن چاره‌اندیشی شود.

امام جمعه نودژ اضافه کرد: امروز یکی از چالش‌ها و معضلات بزرگ جامعه مسئله طلاق آن هم طلاق‌های عاطفی، احساسی و توافقی است.

وی یادآور شد: از جمله عوامل طلاق هم‌کفو نبودن زوجین، توقعات بی‌جا، روابط اجتماعی ناسالم، تضاد فرهنگی، اعتیاد، عدم رعایت عفاف و حجاب و … است.

احمدی‌نیک ادامه داد: عوامل و راهکارهای جلوگیری از طلاق داشتن شرایط مساعد برای ازدواج، توجه به مسائل معنوی، وجود سابقه مناسب در زندگی خانوادگی، ساده‌زیستی و قناعت، پرهیز از ازدواج اجباری و … است.

وی خاطرنشان کرد: امروز استکبار جهانی به ویژه در کشور ما برنامه عمده‌ای دارد که تهاجم فرهنگی بوده و در واقع به دنبال نابود کردن کانون خانواده است.

احمدی‌نیک افزود: آنها به این نتیجه رسیده‌اند برای اینکه جامعه ما را زمین‌گیر کرده و از مسیر اصلی منحرف کنند یکی از مسائل مهم تمرکز بر خانواده است.

امام جمعه نودژ گفت: دشمنان امروز برای متزلزل کردن خانواده‌های ایرانی سرمایه‌گذاری می‌کنند و یکی از مهم‌ترین کارهای آنها از طریق برنامه‌های ماهواره است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32