حضور سه هزار مادر و دختر یزدی در کرسی های آزاداندیشی

حجاب و عفاف از جمله موضوعات کرسی های آزاد اندیشی در یزد

کد خبر: 5313
15/11/08 - 8:41 ق.ظ

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد گفت: بیش از سه هزار نفر از مادران و دختران استان از ۵۲ دستگاه در سلسله کرسی های آزاداندیشی شرکت کردند.حجاب و عفاف نیز از جمله موضوعات کرسی های آزاد اندیشی در یزد است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا،  فخر السادان خامسی هامانه افزود: گفتمان دینی، آسیب های اجتماعی و روانی ماهواره و فضاهای مجازی، روابط دختر و پسر، آسیب های اجتماعی دختران، مسائل مرتبط با اعتقادات و دین و چرایی ضرورت انجام تکالیف دینی، عفاف و حجاب و اخلاق در خانواده ازجمله موضوعات مطرح شده در این نشست ها بوده است.

وی ادامه داد: شیوه های تربیتی والدین، ارتباط مادران و دختران، عدم آگاهی و بینش صحیح والدین، آسیب های اخلاقی، مفهوم شادی و شاد زیستن، اختلاف خانوادگی و تأثیر آن بر امنیت روانی جامعه و گسست های فکری عاطفی با والدین و جامعه از دیگر مباحث مطرح شده در سلسله کرسی های آزاداندیشی است.

وی اظهار داشت: بیشترین موضوعی که در اکثریت کرسی ها موردبحث و بررسی قرار گرفت مسئله درگیرشدن دختران با فضاها و شبکه های اجتماعی مجازی و آسیب ها و نگرانی های ناشی از آن بود.

خامسی هامانه افزود: عدم ابراز محبت والدین به فرزندان ، عدم آگاهی و همراهی والدین با آن ها به ویژه در ارتباط بین مادران و دختران، داشتن ترس و عدم اعتماد به نفس کافی در خصوص انتخاب صحیح همسر آینده و بالا رفتن سن ازدواج، نداشتن اطلاعات کافی و مطمئن درباره رشته های دانشگاهی و عدم انتخاب صحیح مسیر ادامه تحصیل و به خطر افتادن آینده مهم ترین دغدغه ها ی بود که توسط دختران در این نشست مطرح شد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد همچنین به خواسته ها و دغدغه های مطرح شده از سوی مادران یزد اشاره و تصریح کرد: اظهار به داشتن ضعف در خصوص مدیریت دنیای مجازی نوجوانان و جوانان، چگونگی برخورد با سهل انگاری نوجوانان و جوانان در رابطه با مسائل معنوی و ایجاد امکانات و مکان هایی برای انجام ورزش های گروهی، دوچرخه سواری و پیاده روی ویژه بانوان ازجمله این دغدغه های مطرح شده در این نشست ها بود.

خامسی هامانه اظهار امیدواری کرد: این گونه نشست ها و کرسی های آزاداندیشی به صورت مستمر ادامه یابد و در جلسات بعدی بتوان زمینه ای را فراهم نمود که پدران یزدی نیز در این نشست ها حضور داشته باشند.

از جمعیت یک میلیون و ۶۰ هزار نفری استان ۵۲۰ هزار و ۸۶۴ نفر آنان را بانوان تشکیل می دهند که از این تعداد ۴۲ هزار و ۵۵۰ نفر در بخش دولتی و خصوصی شاغل هستند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32