مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی:

تلاش برای تحکیم بنیاد خانواده در راس فعالیت‌ها قرار گیرد

کد خبر: 5305
15/11/06 - 9:30 ب.ظ

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: تلاش برای تحکیم بنیاد خانواده باید در راس فعالیت‌های همه دستگاه‌ها قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، شهلا تاجفر پنجشنبه شب در نشست زنان نخبه و فرهیخته با معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری که در سالن جلسات استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: تلاش برای ارتقای جایگاه زن و تحکیم نهاد خانواده باید در راس امور قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه طبق آمارهای موجود مانند مناطق مختلف کشورمان زنان نیمی از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند، افزود: بنابراین باید به همان میزان در عمران، سازندگی، فعالیت‌ها و … ایفای نقش کرده و به معنای واقعی کلمه نقش آفرین باشند.

این مسئول با اظهار اینکه به دنبال فراهم شدن بسترهای مورد نیاز در جامعه همچنین جدیت و پشتکار بانوان در زمینه‌های مختلف حضور و تاثیرگذاری این قشر از جامعه را شاهد هستیم، اضافه کرد: در استان ۶۱ نفر دهیار و ۲۲ نفر عضو شورای اسلامی شهر وجود دارد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی با اظهار اینکه زنان در شورای اسلامی روستا، فعالیت‌های اقتصادی و متکی بر تعاونی‌‌ها و … نیز ایفای نقش می‌کنند، گفت: همچنین زنان زیادی از استان به فیض شهادت و جانبازی نائل آمده‌اند.

تاجفر با اظهار اینکه برای رشد و بالندگی جامعه زنان استان در طول سال و از زمان قبول مسئولیت تاکنون اقدامات زیادی صورت پذیرفته است، خاطرنشان کرد: همچنین در این راستا با هدف استفاده از نصایح و راهنمایی‌های نماینده ولی فقیه در استان با حجت‌الاسلام قریشی دیدار داشته‌ایم.

این فعال جامعه زنان در آذربایجان غربی در ادامه برگزاری کارگاه‌های آموزشی قبل از ازدواج، تهیه اولویت‌های پژوهشی، برگزاری دوره‌های بازآموزی مربیان پرورش مدارس مقاطع مختلف تحصیلی، راه‌اندازی فروشگاه محصولات فرهنگی، عفاف و حجاب را از جمله اقدامات این مجموعه برشمرد.

وی در ادامه افتتاح کارگاه آموزشی گوهر تراشی، راه‌اندازی بازارچه خوداشتغالی زنان، معرفی هنرمندان به جشنواره روز روستای تهران، شرکت در نمایشگاه میراث فرهنگی ناملموس و برپایی همایش‌های تخصصی را مورد اشاره قرار داد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی اظهار داشت: بانوان به ویژه جامعه زنان استان به معنای واقعی کلمه توانمند بوده و تحصیلات تکمیلی را پشت‌ سر گذاشته‌اند بنابراین از آمادگی کافی برای حضور در عرصه‌های گوناگون برخوردار هستند.

انتهای پیام/

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32