کد خبر: 5269
15/11/05 - 11:00 ق.ظ

فرمانده ناجا در پاسخ به سوالی درباره برخورد با بدپوششی در زمستان نیز گفت: طرح ارتقای امنیت اجتماعی همچون گذشته در حال انجام است و در حوزه بدپوششی مطابق قانون برخورد خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایسنا، سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در حاشیه مراسم تودیع و معارفه معاونین قدیم و جدید تربیت و آموزش ناجا که صبح امروز در ستاد مرکزی نیروی انتظامی برگزار شد، درباره تمهیدات پلیس و اقدامات انجام شده برای اربعین اظهار کرد: در موضوع سفر به عتبات تاکید می‌کنم که زائران باید دارای گذرنامه دارای اعتبار باشند. سفارت عراق نیز اعلام کرده که تنها افراد دارای ویزا حق ورود به خاک این کشور را دارند. و اگر احیانا تغییری در این سیاست اعمال شود حتما اطلاع‌رسانی خواهیم کرد. اما تا به این لحظه تاکید می‌کنم که حتما زائران باید دارای ویزای معتبر باشند.

فرمانده نیروی انتظامی درباره اینکه آیا می‌توان جمعیت را در این محدوده کنترل کرد، خاطر نشان کرد: حتما این کار شدنی است و امیدواریم با کمترین معطلی شهروندان وارد عراق شوند.

اشتری با بیان اینکه همکاران من آماده پذیرش زائران در مرز هستند در پاسخ به سوال ایسنا در باره اینکه آیا مرز خسروی برای تردد زائران بازگشایی می‌شود یا خیر نیز گفت : در حال حاضر سه مرز شلمچه،‌ چذابه و مهران برای تردد زائران آماده شده و اگر مرز جدیدی برای عبور و مرور اضافه شود حتما اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی همچنین درباره اینکه آیا سیلاب تاثیری در زیرساخت‌های مرزی ایلام داشته یا خیر گفت: در این خصوص مشکلی وجود ندارد و آمادگی‌های لازم وجود دارد.

اشتری درباره تامین امنیت مرز نیز اظهار کرد: مرزهای کشورمان از امنیت خوبی برخوردارند و با هماهنگی ناجا و دیگر نیروهای مسلح شاهد امنیت در این مناطق هستیم.

فرمانده نیروی انتظامی درباره خبرهای منتشر شده پیرامون پلمپ رستورانی با نام KFC حلال در شهرک غرب تهران تصریح کرد:‌ پلیس با فروشگاه‌هایی که مجوز نداشته باشند حتما برخورد می‌کند.

مجوز اماکن پس از تایید صنف صادر می‌شود
اشتری در پاسخ به سوال دیگر ایسنا مبنی بر اینکه گفته می‌شود در مسیل سیلاب‌ها سفره‌خانه‌ها و رستوران‌هایی احداث شده که فاقد مجوز صنف بوده اما پلیس اماکن فعالیتشان را تایید کرده است، گفت:‌چنین چیزی صحیح نیست چرا که مجوز اماکن پس از تایید صنف و مراحل قانونی صادر می‌شود. اگر از نظر صنف فعالیت واحدی بلامانع باشد، پلیس اماکن نیز پس از انجام بررسی‌های دیگر مجوز را صادر می‌کند.

اشتری در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره برخورد با بدپوششی در زمستان نیز گفت: طرح ارتقای امنیت اجتماعی همچون گذشته در حال انجام است و در حوزه بدپوششی مطابق قانون برخورد خواهد شد.

اشتری در پاسخ به سوالی درباره بروز پدیده النینو و میزان آمادگی پلیس در حوزه راهور و روان سازی ترافیک در پدیده‌های جوی اظهار کرد: این موضوع صرفا به ناجا بر نمی‌گردد و ما باید از لحاظ زیرساختی آمادگی‌های لازم را داشته باشیم اما همکاران من در پلیس راهور به هنگام بارندگی‌ها و رویدادهای جوی آمادگی خود را افزایش داده و با تمام توان در صحنه حاضر خواهند شد.

اشتری همچنین درباره ادعای عضو شورای شهر تهران مبنی بر اینکه به هنگام بارندگی‌ها پلیس راهور با دستکاری زمان چراغ‌ها ایجاد ترافیک می‌کند، گفت: این موضوع را نمی‌پذیریم البته باید با راهور تهران جلسه بگذارند و استدلال‌هایشان را ارائه دهند اما همکاران ما در هنگام بارندگی‌ها همانطور که گفتم در معابر حضور داشته و از آماده باش برخوردارند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32