کد خبر: 5193
15/11/03 - 11:20 ب.ظ

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر گفت: باید با اجرای برنامه‌های مختلف و برگزاری همایش‌ها فرهنگ حجاب و عفاف در بین دانش‌آموزان ابهری نهادینه شود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، موسی رضایی ظهر دوشنبه ۱۱ آبان در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب با اشاره به اهمیت رعایت حقوق شهروندی بر ضرورت فرهنگ‌سازی و ارتقای فرهنگ عمومی در جامعه و صیانت از حریم عمومی تاکید کرد و اظهار کرد: رعایت حقوق شهروندی وظیفه تمامی افراد جامعه بوده و نقش آموزش و پرورش در این زمینه بسیار با اهمیت است و این آموزش باید از خانواده‌ها شروع و در مدارس ادامه یابد و تمامی اعضای ستاد نیز باید در راستای ارتقا سطح آگاهی افراد جامعه تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه کارگاه آموزشی در دو حوزه عفاف و حجاب و حقوق شهروندی برای پرسنل اداری و مدیران مدارس با عنوان ارتباط موثر با دیگران، نهادینه‌سازی فرهنگ حجاب و عفاف در مدارس و ارتقاء فرهنگ ترافیک برگزار شده است، افزود: هدف از برگزاری این کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ناشی از عدم رعایت حقوق شهروندی مقابله با تهاجم فرهنگی، بصیرت‌افزایی دختران جوان در حوزه حجاب و ارتقای فرهنگ عمومی و تحکیم بنیان خانواده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر از شهرستان ابهر به عنوان یکی از بهترین شهرستان‌های استان در زمینه عفاف و حجاب و صیانت از حریم امنیت عمومی یاد و خاطر نشان کرد: حقوق شهروندی به مجموعه‌ای از وظایف و مسئولیت‌ها اطلاق می‌شود که شهروندان نسبت به همدیگر و به صورت متقابل نسبت به مسئولان دولت و حکومت دارند و می‌بایست به طور چند جانبه رعایت شوند.

شایان ذکر است، در پایان این جلسه مقرر شد همایش عفاف و حجاب، کارگاه تفسیر سوره نور و همایش صیانت از حقوق شهروندی با تاکی دبر رعایت عفاف و حجاب برای، مدیران، نوجوانان و اولیا برگزار شود.

همچنین اطلاع رسانی در رسانه‌های گروهی برای ارتقای سطح آگاهی‌های مردم، تعیین محورها و تهیه محتوای آموزشی در سطح معاونان، کارشناسان و مدیران مدارس (شامل حقوق شهروندان، تخلفات اداری، تکریم ارباب رجوع)، تبیین و آشنا کردن مراجعان با قوانین و مقررات و وظایف دستگاه (نحوه ارائه خدمات) با نصب تابلوها و ارائه بروشورهای راهنما از دیگر مصوبات این جلسه بود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32